Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mroźno w Beskidach, warunki na szlakach są trudne

0
Podziel się

Biała (PAP) - Trudne warunki turystyczne panują w Beskidach. Ratownicy grupy
beskidzkiej GOPR poinformowali w czwartek, że na szlakach leży zmrożony śnieg. Jest zimno, a
weekend zapowiada się wyjątkowo mroźny. Zamknięty jest szlak żółty w rejonie Babiej Góry.

bEgiJKBh

Biała (PAP) - Trudne warunki turystyczne panują w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w czwartek, że na szlakach leży zmrożony śnieg. Jest zimno, a weekend zapowiada się wyjątkowo mroźny. Zamknięty jest szlak żółty w rejonie Babiej Góry.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej weekend będzie wyjątkowo mroźny, zwłaszcza w sobotę. Słupek rtęci spadnie tego dnia 17 kresek poniżej zera. Jedynie w południe termometry wskażą -13 stopni C. Będzie słonecznie. W niedzielę zachmurzy się, ale zelżeje mróz, do -5 stopni C.

Narciarze w Beskidach dobre warunki znajdą jedynie na sztucznie dośnieżanych trasach. Najwięcej śniegu, około 100 cm, leży na Żarze i Pracicy. W Szczyrku otwarte są trasy w rejonie Hali Skrzyczeńskiej, Soliska i Hali Pośredniej, a także Skrzycznego do Jaworzyny. W Korbielowie jeździć można od Buczynki do Kamiennej. Warunki są tam dobre, a śniegu leży do 40 cm. W Wiśle zjeżdżać można w Soszowie, na Stożku, Cieńkowie oraz Kiczerze.

bEgiJKBj

W sobotę rozpoczną się w Żywcu i Milówce 41. Żywieckie Gody. To jedna z najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce. Jej celem jest kultywowanie i popularyzacja obrzędów i tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W Godach uczestniczą grupy i zespoły z Beskidu Śląskiego i Żywiecczyzny. (PAP)

szf/ itm/ gma/

bEgiJKBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)