Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mrozy i burze śniegowe zakłócają komunikację lotniczą w USA

0
Podziel się

Półtora tysiąca lotów pasażerskich zostało odwołanych na lotniskach
USA do czwartku w południe czasu amerykańskiego z powodu zimowych wichrów i burz śniegowych
nadciagających z północnego wschodu nad część terytorium USA zamieszkaną przez ok. 100 milionów
ludzi.

bEifzaMR

Półtora tysiąca lotów pasażerskich zostało odwołanych na lotniskach USA do czwartku w południe czasu amerykańskiego z powodu zimowych wichrów i burz śniegowych nadciagających z północnego wschodu nad część terytorium USA zamieszkaną przez ok. 100 milionów ludzi.

Według portalu FlightAware.com, który monitoruje komunikację lotniczą, 2 233 loty były w tym czasie opóźnione.

Amerykańska Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzegła, że zimowe burze i zamiecie "będą powodowały do końca tygodnia ciężkie zakłócenia" w komunikacji lotniczej na terenie USA.

bEifzaMT

Należy oczekiwać zamieci śnieżnej w rejonie Nowego Jorku, m.in. na Long Island.

Dotkliwą falę mrozów zapowiadają służby meteorologiczne Kanady, które apelują do mieszkańców, aby ograniczyli w godzinach od 16 do 20 czasu miejscowego korzystanie z grzejników elektrycznych, by uniknąć awarii systemu energetycznego.

Do największej takiej awarii w ostatnich dziesięcioleciach doszło przed świętami Bożego Narodzenia w Toronto. Z powodu licznych uszkodzeń linii przesyłowych, spowodowanych przez łamiące się oblodzone gałęzie drzew, ponad ćwierć miliona mieszkańców tej wielkiej aglomeracji miejskiej pozostawało przez parę dni bez prądu.

W Winnipeg w środkowej części kraju temperatura spadła w czwartek poniżej -40 stopni Celsjusza, w Quebecu - do minus 38 stopni, a w niektórych rejonach Toronto i innych miast nad jeziorem Ontario - do minus 29 stopni.

bEifzaMZ

Z powodu zapowiedzianej fali zimna władze Toronto znacznie zwiększyły liczbę łóżek w schroniskach dla bezdomnych, aby mogły pomieścić więcej osób niemających dachu nad głową.(PAP)

ik/ mc/

15408724 15408689

bEifzaNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)