Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP: 4 firmy zainteresowane kupnem Polskiego Ratownictwa Okrętowego

0
Podziel się

Cztery firmy są zainteresowane kupnem przedsiębiorstwa Polskie Ratownictwo
Okrętowe w Gdyni, które świadczy usługi morskie - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Skarbu
Państwa.

bEgXPFQR

Cztery firmy są zainteresowane kupnem przedsiębiorstwa Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni, które świadczy usługi morskie - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Do resortu wpłynęły cztery odpowiedzi od inwestorów na zaproszenie MSP do negocjacji w sprawie kupna Polskiego Ratownictwa Okrętowego. Chodzi o firmy: Gastel Żurawie SA, Maritim-Shipyard sp. z o.o., PRO Spółka z o.o. oraz Port Consultants sp.j.

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji na początku kwietnia. Minister skarbu jest jedynym właścicielem PRO.

bEgXPFQT

Firma świadczy usługi morskie, w tym holownicze oraz dźwigowe. Przedsiębiorstwo zajmuje się również obsługą platform wiertniczych, a także dostarczaniem załóg dla innych armatorów.

W najbliższych latach firma przewiduje rozwój rynku obsługi terminali paliwowych, a także wzrost zapotrzebowania na usługi holownicze.

Głównymi klientami przedsiębiorstwa są firmy naftowe, stocznie, firmy inżynieryjne, spedycyjne i transportowe oraz armatorzy.

Udział PRO w światowym rynku stanowi poniżej 1 proc. Jednak, według MSP, dzięki długoletnim kontaktom, znajomości potrzeb rynku, doświadczeniu i wysokiej jakości świadczonych usług przedsiębiorstwo z powodzeniem funkcjonuje i wchodzi stopniowo na coraz trudniejsze rynki.

bEgXPFQZ

Polskie Ratownictwo Okrętowe realizuje od 2007 r. plan inwestycyjny, który zakłada m.in. wymianę posiadanych statków na nowocześniejsze. (PAP)

dol/ je/ bk/

bEgXPFRu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)