Notowania

wiadomości
02.01.2013 12:23

MSP do CBA o sprawdzenie zaangażowania prezesa GPW w finansowanie filmu

Resort skarbu chce, aby CBA sprawdziło proces pozyskiwania środków na finansowanie komercyjnej produkcji filmowej - poinformowało PAP MSP. CBA podało natomiast, że pismo MSP z prośbą o działania sprawdzające, dot. pozyskania środków przez prezesa GPW, otrzymało 31 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Resort skarbu chce, aby CBA sprawdziło proces pozyskiwania środków na finansowanie komercyjnej produkcji filmowej - poinformowało PAP MSP. CBA podało natomiast, że pismo MSP z prośbą o działania sprawdzające, dot. pozyskania środków przez prezesa GPW, otrzymało 31 grudnia.

"Ministerstwo Skarbu Państwa wystąpiło do Centralnego Biura Antykorupcyjnego z prośbą o podjęcie działań sprawdzających proces pozyskiwania środków dla potrzeb finansowania komercyjnej produkcji filmowej" - poinformowała w środę rzeczniczka MSP Katarzyna Kozłowska.

Małgorzata Matuszak-Pocha z biura prasowego CBA powiedziała PAP, że biuro otrzymało zgłoszenie od MSP 31 grudnia. Otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Skarbu z prośbą o przeprowadzenie działań sprawdzających, dotyczących pozyskania środków przez prezesa zarządu GPW (Ludwika Sobolewskiego - PAP) dla potrzeb finansowania komercyjnej produkcji filmowej - powiedziała Matuszak-Pocha.

Zaznaczyła, że CBA obecnie sprawdza, czy sprawa zgłoszona przez resort skarbu leży w kompetencji biura. Dodała, że MSP nie przesłało CBA żadnych dodatkowych informacji, innych niż te, które wcześniej ukazały się w mediach. "Jest to kilkuzdaniowe pismo" - podkreśliła.

W środę w radiowej "Trójce" minister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział, że niedawna decyzja Rady Giełdy o zawieszeniu prezesa Ludwika Sobolewskiego była słuszna i jedyna możliwa.

"Po publikacji +Pulsu Biznesu+, gdzie pojawiły się informacje, że prezes był zaangażowany w zbieranie funduszy dla produkcji filmowej, w której miała zagrać jego życiowa partnerka, poprosiłem o przeprowadzenie precyzyjnego audytu. (...) Audyt w sposób jednoznaczny wykazał, że inicjatorem tego pomysłu był prezes GPW" - powiedział Budzanowski.

Rada Giełdy przed świętami zawiesiła "z ważnych powodów" Ludwika Sobolewskiego. Jednocześnie powierzyła Adamowi Maciejewskiemu, członkowi zarządu spółki, stanowisko wiceprezesa i przekazała mu pełnienie obowiązków prezesa.

Walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych dotyczące zmian w zarządzie spółki zwołane zostało na 17 stycznia 2013 roku. Zgodnie ze statutem GPW, walne zgromadzenie odwołuje i powołuje prezesa zarządu.

Zawieszony prezes Ludwik Sobolewski w przesłanym oświadczeniu zapewniał, że giełda nie uczestniczyła w finansowym wsparciu opisywanego w mediach projektu filmowego, a on sam nie naruszył zasad etyki zawodowej. (PAP)

aop/ kno/ pr/ pel/ ana/ je/ woj/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz