Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSP: nie odbędzie się aukcja PBTK "Trakt" w Szczecinie

0
Podziel się

Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja udziałów Przedsiębiorstwa
Budowy Tras Komunikacyjnych "Trakt" w Szczecinie, zajmującego się m.in. inwestycjami drogowymi -
poinformował resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

bEiPOdtx

Nie odbędzie się zaplanowana na czwartek aukcja udziałów Przedsiębiorstwa Budowy Tras Komunikacyjnych "Trakt" w Szczecinie, zajmującego się m.in. inwestycjami drogowymi - poinformował resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

Wadium dla tej spółki wynosiło ponad 328 tys. zł.

Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych "Trakt" prowadzi inwestycje drogowe i mostowe; działa w zakresie architektury, inżynierii oraz specjalistycznego projektowania. Spółka zajmuje się również kupnem i sprzedażą nieruchomości na własny rachunek, a także ich wynajmem.

bEiPOdtz

"Trakt" działa głównie w województwie zachodniopomorskim. Zajmuje się ponadto nadzorem inwestorskim, wykonuje ekspertyzy i oceny stanu technicznego obiektów budowlanych. Odbiorcami usług firmy są m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy, które wygrały przetargi na duże budowy komunikacyjne oraz organizacje gospodarcze.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów. (PAP)

dol/ mki/ mow/

bEiPOdua
msp
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)