Notowania

prywatyzacja
11.02.2010 13:40

MSP: prywatyzacja Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2011 r.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w czwartek w Sejmie, że resort podjął na początku roku przygotowania do prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spółka ma być sprzedana w 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w czwartek w Sejmie, że resort podjął na początku roku przygotowania do prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spółka ma być sprzedana w 2011 r.

"Prywatyzacja tego podmiotu jest w bardzo początkowej fazie. Od samego początku w planie prywatyzacyjnym przyjętym w kwietniu 2008 roku, spółka ta była przewidywana do prywatyzacji" - powiedział wiceminister, odpowiadając w czwartek na pytania posłów Lewicy.

Leszkiewicz przypomniał, ze spółka Międzynarodowe Tragi Poznańskie od 1954 r. wieku działała jako wyodrębniona jednostka organizacyjna. A w 1990 roku została przekształcona w spółkę z o.o. z udziałem Skarbu Państwa. Zawarto wtedy porozumienia m.in. pomiędzy Skarbem Państwa a miastem Poznań. Na bazie tego porozumienia Skarb Państwa stał się właścicielem 60 proc. udziałów w tej spółce, a miasto 40 proc. udziałów - mówił Leszkiewicz.

"17 lutego planowane jest spotkanie marszałka województwa oraz prezydenta Poznania z ministrem skarbu. Będziemy rozmawiać, jak podejść do tego procesu prywatyzacyjnego" - zapowiedział wiceminister.

Wyjaśnił, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej. "Planowany wynik finansowy za rok 2009 wynosi ok. 7 mln zł. Jest to spółka, w której wartość naszych (Skarbu Państwa - PAP) udziałów wynosi ok. 300 mln zł" - powiedział.

Dodał, że przekazanie nieodpłatnie samorządom udziałów w spółce, jest trudne, ponieważ byłoby sprzeczne z interesami Skarbu Państwa.

Wiceminister poinformował, że resort chce w maju podpisać umowę z doradcą, który zrobi wycenę i analizę przedprywatyzacyjną. Powinny być one gotowe do końca trzeciego kwartału br. Resort chce przy prywatyzacji Targów zastosować tryb ogłoszenia i zaproszenia do negocjacji. Przedstawiciele ministerstwa uważają, że to stworzy możliwość jak najszerszych negocjacji, najlepszych dla tej transakcji. "Może by się nam udało - taki jest plan - do pierwszego kwartału przyszłego roku zakończyć etap prywatyzacji" - powiedział Leszkiewicz. (PAP)

her/ aop/ bos/ mow/

Tagi: prywatyzacja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz