Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSW: do 2014 r. powstanie 20 nowych miasteczek ruchu drogowego

0
Podziel się

W 15 województwach do 2014 r. powstanie 20 nowych miasteczek ruchu
drogowego. Inwestycje będą kosztowały 10 mln zł, z czego 8,5 mln sfinansuje Unia Europejska -
zapowiedziało w poniedziałek MSW.

bErUzzKd

W 15 województwach do 2014 r. powstanie 20 nowych miasteczek ruchu drogowego. Inwestycje będą kosztowały 10 mln zł, z czego 8,5 mln sfinansuje Unia Europejska - zapowiedziało w poniedziałek MSW.

Jak poinformował w poniedziałek p.o. rzecznik resortu spraw wewnętrznych Paweł Majcher, w ostatni piątek ministerstwo transportu zatwierdziło przygotowany przez MSW i Centrum Unijnych Projektów Transportowych projekt umowy na dofinansowanie inwestycji. Podpisanie dokumentu ma się odbyć we wtorek.

Projekt przewiduje wybudowanie 20 miasteczek w 15 województwach. Koniec realizacji inwestycji zaplanowano na 2014 r. "Wartość projektu to 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł pochodzi Unii Europejskiej" - powiedział Majcher.

bErUzzKf

Miasteczka ruchu drogowego uczą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtują prawidłowe nawyki uczestników ruchu. Będą też miejscem przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową i motorowerową dla dzieci i młodzieży. Do tej pory powstały dwa miasteczka ruchu drogowego - w Węgorzewie (Warmińsko-mazurskie) i Czarnem (Pomorskie).

Miasteczko w Węgorzewie wygląda jak miasto w miniaturze: są na nim ulice z pionowymi i poziomymi znakami drogowymi, chodniki, oświetlenie, ronda i skrzyżowania ze światłami i bez nich.

MSW zapowiada, że jeszcze we wrześniu otwarte zostanie miasteczko w Suwałkach (Podlaskie). (PAP)

ral/ pz/ jbr/

bErUzzKG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)