Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSWiA: 87 rodzin dostało dotąd zasiłki

0
Podziel się:

87 rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiego dostało
już specjalne zasiłki. Kolejne mają je otrzymać w najbliższym czasie - poinformowała PAP
rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

87 rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiego dostało już specjalne zasiłki. Kolejne mają je otrzymać w najbliższym czasie - poinformowała PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Zasiłki - w wysokości 40 tys. zł - wypłacają rodzinom wojewodowie w formie, która najbardziej odpowiada bliskim - wyjaśniła. "Część osób chce, by zostały przesłane na konto, inni wolą wypłacenie ich do rąk własnych" - dodała.

Niektórzy - jak podkreślają pracownicy resortu - prosili też o wstrzymanie się z kwestią zasiłku, gdyż - jak tłumaczyli - ze względu na swoją tragedię nie są w stanie zająć się tą sprawą.

"Poza tymi zasiłkami rząd pokrywa także koszty uroczystości pogrzebowych. W sumie na ten cel przeznaczonych zostało 20 mln zł. Na zasiłki, dla wszystkich rodzin, także bliskich pary prezydenckiej przeznaczono w sumie ponad 3,8 mln zł" - dodała Woźniak.

W każdym województwie działa też na polecenie szefa MSWiA koordynator, który ma wspomagać rodziny m.in. w organizowaniu pogrzebów, pomagać w kwestiach związanych z transportem a także, dbać o to, by wszyscy, którzy tego potrzebują, mieli zapewnioną opiekę i wsparcie psychologów.

Przygotowywany jest również program wypłaty stypendiów oraz rent specjalnych m.in. dla uczących się dzieci i niepracujących małżonków. Dodatkowe świadczenia otrzymają rodziny m.in. żołnierzy.

10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, przedstawiciele rządu, instytucji państwowych, wojska, duchowieństwa, Rodzin Katyńskich. Polska delegacja udawała się na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej.(PAP)

pru/ abr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)