Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSWiA: blisko 14 tys. odbiorców nadal bez prądu

0
Podziel się

Blisko 14 tys. odbiorców w całej Polsce pozostaje bez prądu - poinformowała
w niedzielę rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Małgorzata Woźniak.

bDaveyLF

*Blisko 14 tys. odbiorców w całej Polsce pozostaje bez prądu - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Małgorzata Woźniak. *

Liczba odbiorców pozbawionych energii spada - w sobotę było ich ponad 18 tys.

Najgorsza sytuacja jest nadal w Małopolsce, gdzie bez energii pozostaje 11,5 tys. odbiorców. Dotyczy to trzech powiatów: olkuskiego (blisko 6 tys. gospodarstw bez energii), krakowskiego (5 tys.) i miechowskiego (670 odbiorców).

bDaveyLH

Jak podkreśliła Woźniak prądu nie mają również mieszkańcy woj. dolnośląskiego (blisko 1400 odbiorców, głównie w powiecie oleśnickim) i śląskiego (w powiecie zawierciańskim 200 odbiorców).

"Ekipy energetyczne i strażacy, a także żołnierze robią wszystko, by mieszkańcy tych regionów jak najszybciej mieli prąd" - podkreśliła Woźniak. "Służby pracują dzień i noc" - dodała. Według niej, w Małopolsce pracuje ponad 1100 energetyków, 84 strażaków i 24 żołnierzy.

Woźniak zaapelowała do przedstawicieli władz samorządowych regionów, w których jest najtrudniejsza sytuacja, by zgłaszali się do wojewodów o wypożyczenie agregatów prądotwórczych. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie dysponuje kilkudziesięcioma agregatami, wypożyczyło ich do tej pory 35. Te urządzenia można stosować w przedszkolach, przychodniach, domach opieki itp.

W niektórych rejonach Polski nie ma prądu od dwóch tygodni. (PAP)

bDaveyLN

ktt/ mag/

bDaveyMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)