Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSZ kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy na egipski Półwysep Synaj

0
Podziel się:

Wszystkie osoby przebywające w Egipcie powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat.

MSZ kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy na egipski Półwysep Synaj
(AP/Fotolink/East News)

Ze względu na znaczny wzrost aktywności grup przestępczych w Egipcie oraz z uwagi na zagrożenia atakami terrorystycznymi, również przeciw turystom, MSZ kategorycznie odradza wszelkie wyjazdy na Półwysep Synaj, w tym do ośrodków wypoczynkowych w Sharm-el Sheikh, Tabie, Nuwejbie i Dahab.

Jak czytamy w komunikacie na stronie resortu, _ obywatele polscy przebywający w Kairze oraz innych aglomeracjach miejskich Egiptu powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy _.

Natomiast polscy turyści przebywający obecnie w kurortach nad Morzem Czerwonym powinni zrezygnować z wszelkich wyjazdów - indywidualnych czy zorganizowanych - poza ośrodki turystyczne i ograniczyć poruszanie się do terenów hotelowych.

MSZ podkreśla, że wszystkie osoby przebywające w Egipcie powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z ambasadą RP w Kairze pod numerem telefonu +201005485500.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca też monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej ambasady RP w Kairze i informacji w mediach lokalnych.

W ostatnim czasie w Egipcie dochodzi do licznych zamachów bombowych, których celem są głównie siły bezpieczeństwa. Władze oskarżają Bractwo Muzułmańskie o ich organizowanie, czemu ten islamistyczny ruch zaprzecza.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)