Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ: Polska zaniepokojona eskalacją konfliktu i przemocy w Egipcie

0
Podziel się

Polska wyraża zaniepokojenie eskalacją konfliktu i przemocy w
Egipcie - głosi środowe oświadczenie MSZ. Zaapelowano w nim do wszystkich stron sporu o powrót do
stołu rozmów.

bEpOldxN

Polska wyraża zaniepokojenie eskalacją konfliktu i przemocy w Egipcie - głosi środowe oświadczenie MSZ. Zaapelowano w nim do wszystkich stron sporu o powrót do stołu rozmów.

"Polska wyraża zaniepokojenie eskalacją konfliktu i przemocy w Egipcie. Jego tragicznym przejawem są zabici i ranni. Nasz smutek i obawy budzi brak woli wewnątrzegipskiego porozumienia. Polskie doświadczenie z okresu transformacji ustrojowej po upadku komunizmu wskazuje, iż jedynie negocjacje i rozmowy w duchu porozumienia i szacunku, ze wszystkimi stronami konfliktu mogą prowadzić do pokojowych rozwiązań politycznych i społecznych. Apelujemy do wszystkich stron konfliktu o powrót do stołu rozmów" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez biuro rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W środę egipskie siły bezpieczeństwa przystąpiły do likwidacji dwóch największych w Kairze obozów zwolenników obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Napływają sprzeczne dane na temat liczby ofiar. Ministerstwo zdrowia podało, że w walkach w całym kraju zginęło ok. 150 osób., a rannych zostało ponad 1400. Organizacja zrzeszająca zwolenników obalonego prezydenta zaapelowała do Egipcjan, by w całym kraju organizowali demonstracje przeciw - jak to ujęli - wojskowemu przewrotowi, który pozbawił Mursiego władzy. Od środy w Egipcie wprowadzono stan wyjątkowy.(PAP)

bEpOldxP

son/ ura/

bEpOldyq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)