Notowania

wiadomości
28.04.2011 17:28

MSZ przekazało na pomoc humanitarną dla Libii 1,5 mln zł

MSZ przeznaczyło na pomoc humanitarną dla Libii 1,5 mln złotych - poinformował resort na stronie internetowej. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc żywnościową, medyczną i ochronę ludności cywilnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*MSZ przeznaczyło na pomoc humanitarną dla Libii 1,5 mln złotych - poinformował resort na stronie internetowej. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc żywnościową, medyczną i ochronę ludności cywilnej. *

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych, mocą zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2011 r., otrzymało z rezerwy budżetowej dodatkowe środki finansowe w wysokości 1,5 mln złotych, przeznaczone na pomoc humanitarną dla Libii" - czytamy na stronie internetowej MSZ.

Resort podkreśla, że dzięki przyznanym środkom znacząco wzrośnie nasze zaangażowanie w działania humanitarne na rzecz ludności cywilnej cierpiącej wskutek represji reżimu Muammara Kadafiego.

Ministerstwo zwraca uwagę, że Polska aktywnie wspierała działania humanitarne na rzecz osób opuszczających Libię od początku konfliktu, na pograniczu libijsko-tunezyjskim i libijsko-egipskim. Jako przykład podaje m.in. wpłatę na początku marca 100 tys. dolarów na rzecz Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców.

"Środki w wysokości 1,5 mln złotych pozwolą na wsparcie programów organizacji humanitarnych - UNHCR oraz UNICEF - działających w Libii w zakresie pomocy żywnościowej, medycznej i ochrony ludności cywilnej" - podkreślono.

Kwota ta - w ramach oficjalnego apelu ONZ - ma zapewnić właściwą koordynację z innymi organizacjami zaangażowanymi w Libii oraz będzie sprzyjać realizacji pomocy zgodnie z podstawowymi zasadami humanitarnymi. (PAP)

joko/ stk/ la/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz