Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ Tajlandii: w wypadku samolotu w Laosie zginęły 44 osoby

0
Podziel się:

#
większy bilans ofiar śmiertelnych; potwierdzenie przez MSZ Tajlandii
#

bEEeAPRx

# większy bilans ofiar śmiertelnych; potwierdzenie przez MSZ Tajlandii #

16.10. Wientian, Bangkok (PAP/Reuters,AFP) - W wypadku samolotu laotańskich linii lotniczych, do którego doszło w środę podczas lotu ze stolicy Laosu Wientianu na południe kraju, zginęły 44 osoby - podało MSZ Tajlandii, potwierdzając doniesienia mediów. Poprzedni bilans ofiar śmiertelnych wynosił 39.

Wśród ofiar katastrofy jest 39 pasażerów i pięciu członków załogi samolotu.

bEEeAPRz

Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel ambasady Laosu w Wietnamie powiedział, że w wypadku zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie. Wśród nich jest pięciu obywateli Tajlandii i co najmniej siedmiu obywateli Francji.

Do wypadku samolotu państwowego przewoźnika Lao Airlines doszło około godz. 16 (godz. 11 czasu polskiego), w miejscu oddalonym o 7-8 km od międzynarodowego portu lotniczego w Pakse, mieście położonym na południowym zachodzie Laosu, przy ujściu rzeki Don do Mekongu - przekazał rzecznik tajlandzkiego MSZ Sek Wannamethee.

Według regionalnych mediów samolot spadł do Mekongu. Australijski "Herald Sun" informował, że do wypadku doszło, gdy samolot w złych warunkach atmosferycznych podchodził do lądowania.

Przedsiębiorstwo lotnicze ATR potwierdziło, że wypadkowi w Laosie uległ samolot pasażersko-transportowy ATR-72, który może przewozić do 70 osób. (PAP)

bEEeAPRF

akl/ ap/

14818629 14819545 int.

bEEeAPSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)