Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ W.Brytanii wzywa ambasadora Ukrainy; potępia atak na demonstrantów

0
Podziel się:

MSZ Wielkiej Brytanii wezwał w czwartek ambasadora Ukrainy Wołodymyra
Chandogija, by przekazać mu, że brytyjskie władze uznają atak sił rządowych "na pokojowych
manifestantów w Kijowie za niedopuszczalny" - poinformowało w komunikacie brytyjskie ministerstwo.

MSZ Wielkiej Brytanii wezwał w czwartek ambasadora Ukrainy Wołodymyra Chandogija, by przekazać mu, że brytyjskie władze uznają atak sił rządowych "na pokojowych manifestantów w Kijowie za niedopuszczalny" - poinformowało w komunikacie brytyjskie ministerstwo.

"Sekretarz stanu Wielkiej Brytanii ds. Europy David Lidington poinformował o swym głębokim zaniepokojeniu wobec informacji o atakach przemocy oraz ofiarach śmiertelnych i oświadczył, że wszelkie interwencje przeciw pokojowym manifestacjom na Majdanie Niepodległości są niedopuszczalne" - głosi komunikat ministerstwa.

Wcześniej w czwartek ambasada Wielkiej Brytanii w Kijowie poinformowała na swym profilu na Facebooku, że jest czasowo zamknięta ze względu na sytuację na Ukrainie. "Z powodu trudnej w obecnej chwili sytuacji na Ukrainie ambasada Wielkiej Brytanii została czasowo zamknięta dla petentów. Jeśli macie państwo jakąś pilną sprawę, należy skorzystać z poczty elektronicznej ambasady" - głosi komunikat.

We wtorek swą ambasadę w Kijowie zamknęła Kanada, kiedy podczas protestów antyrządowych kilkanaście osób "wdarło się do hallu". Ambasada będzie zamknięta do odwołania. (PAP)

fit/ ro/

15804942 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)