Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ ws. spotkania ministrów SZ Grupy Wyszehradzkiej

0
Podziel się

- MSZ informuje:

bCYrQUuZ

- MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego w Pradze, które odbędzie się 5 marca br. W rozmowach uczestniczyć będą również szefowie dyplomacji państw bałtyckich, minister spraw zagranicznych Danii, sprawującej prezydencję w Radzie UE, oraz wysoka przedstawiciel UE ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Catherine Ashton, a także komisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Sztefan Fuele.

Spotkanie będzie okazją do omówienia sytuacji w krajach Partnerstwa Wschodniego, polityki wschodniej Unii Europejskiej, jak i przebiegu procesu politycznego stowarzyszenia i integracji gospodarczej państw partnerskich z Unią Europejską.

Podczas spotkania planowane jest formalne uruchomienie przez ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej specjalnego programu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (International Visegrad Fund - IVF) dla Partnerstwa Wschodniego - Visegrad 4 Eastern Partnership (V4EaP). Decyzja o utworzeniu programu zapadła na szczycie premierów V4 16 czerwca 2011 r. w Bratysławie. Program V4EaP ma umożliwić państwom PW wykorzystywanie doświadczeń państw V4 w zakresie transformacji ustrojowej w trzech głównych obszarach: demokratyzacji i transformacji, współpracy regionalnej oraz wsparcia społeczeństwa obywatelskiego.

bCYrQUvb

Ponadto ministrowie dyskutować będą nt. przygotowań do szczytu NATO w USA, który odbędzie się w maju br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

bCYrQUvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)