Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ wzywa polskich obywateli do opuszczenia Krymu

0
Podziel się

Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji na Krymie, MSZ wzywa obywateli
polskich do opuszczenia półwyspu - komunikat tej treści ukazał się w piątek po południu na stronie
internetowej resortu.

bEgJzHhh

Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji na Krymie, MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia półwyspu - komunikat tej treści ukazał się w piątek po południu na stronie internetowej resortu.

MSZ podkreśla, że wszystkie osoby przebywające na Krymie "powinny zgłosić swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktować się bezpośrednio z Konsulatami Generalnymi RP w Charkowie, Doniecku, Odessie i Sewastopolu".

Resort zaapelował do przebywających na Ukrainie Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ostatnie wydarzenia na Krymie oraz demonstracje w miastach wschodniej Ukrainy.

bEgJzHhj

MSZ podkreśla, że zasadnym jest powstrzymanie się od planów podróży na Ukrainę, jeśli nie jest ona niezbędna. "Jednocześnie stanowczo odradza podejmowanie podróży do następujących obwodów Ukrainy: charkowskiego, dniepropietrowskiego, donieckiego, ługańskiego i zaporoskiego. Obywatele polscy przebywający w tych regionach powinni zachować szczególną ostrożność i ograniczyć poruszanie się do bezpośredniego sąsiedztwa swoich domów i miejsc pracy" - czytamy.

MSZ zaleciło podróżującym monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej i śledzenie na bieżąco w dostępnych środkach masowego przekazu informacji w zakresie sytuacji na Ukrainie. (PAP)

laz/ mok/ jbr/

bEgJzHhK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)