Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Muzułmanie w Niemczech dostaną wiele praw

0
Podziel się:

Muzułmańskie święta będą dla ludzi tego wyznania dniami wolnymi od pracy, a szkołach będzie możliwa nauka tej religii.

Muzułmanie w Niemczech dostaną wiele praw
(tanukiphoto/iStockphoto)

Hamburg jako pierwszy niemiecki kraj związkowy zamierza podpisać porozumienie z muzułmanami, określające prawa i obowiązki islamskich wspólnot religijnych. W Hamburgu mieszka około 130 tysięcy muzułmanów.

Burmistrz Hamburga Olaf Scholz poinformował o zakończeniu negocjacji w tej sprawie, rozpoczętych w 2007 roku. Porozumienie przewiduje m.in. oficjalne uznanie islamskich świąt, które będą wolnymi dniami dla muzułmańskich pracowników i uczniów, określa zasady nauki religii w państwowych szkołach itp. Jest też w nim zdefiniowane równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Podobne porozumienia Hamburg zawarł już ze wspólnotami chrześcijańskimi i żydowskimi. Burmistrz Scholz ma nadzieję, że hamburskie rozwiązania staną się przykładem dla innych niemieckich landów.

Zanim porozumienie zostanie podpisane, jego projekt musi jeszcze zaakceptować parlament Hamburga, ale to tylko formalność, biorąc pod uwagę większość absolutną, jaką dysponują tam rządzący socjaldemokraci.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak poznać ekstremistę? Oburzająca lista Władze niemieckiego landu Dolna Saksonia rozprowadzają listę kontrolną, mającą pomóc w rozpoznawaniu skłonności młodych muzułmanów do ekstremizmu.
Chcą rozdawać Koran. Zbada ich kontrwywiad Niemiecki kontrwywiad przypuszcza, że prowadzona przez islamskich radykałów kampania rozdawania Koranu w Niemczech finansowana jest z pieniędzy pochodzących z Arabii Saudyjskiej albo Kataru.
Niemcy chcą wyrzucać z kraju radykałów Politycy współrządzącej w Niemczech chadecji domagają się zaostrzenia kursu wobec działających w kraju islamskich radykałów z ruchu salafitów.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)