Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Białorusi modlitwy za Ukrainę

0
Podziel się:

Na Białorusi odbywają się w weekend modlitwy za Ukrainę. Cerkiew prawosławna zaplanowała je na sobotę, zaś Kościół katolicki na niedzielę.

Na Białorusi modlitwy za Ukrainę
(PAP/EPA)

Cerkiew zapowiedziała modlitwy o przerwanie narodowego konfliktu na Ukrainie w cerkwi świętych Młodzianków Męczenników Betlejemskich w Mińsku po zakończeniu porannej liturgii.

_ Jesteśmy jedną Cerkwią, a nasi bracia na Ukrainie stali się zakładnikami politycznych intryg i bezbożnych ekstremistów - oświadczył cytowany na stronie Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej protojerej Alaksiej Klimau. - Wielu z nas ma przyjaciół i bliskich w Kijowie i innych miastach ukraińskich i dlatego po prostu nie możemy pozostawać obojętni wobec ich bólu i cierpień _.

Dzień Modlitwy za Ukrainę ogłosił zaś w niedzielę białoruski Kościół katolicki. Konferencja Biskupów Katolickich zachęca, by we wszystkich kościołach i kaplicach podczas nabożeństw i mszy świętych wznosić modły za Ukrainę oraz o zaprzestanie przez wszystkie strony aktów przemocy i poszukiwanie zgody i pokoju.

Wiernych Kościół zachęca w niedzielę do modlitwy i postu w intencji Ukrainy.

_ Z wielkim niepokojem śledzimy ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Powstała sytuacja skłania nas do apelu o modlitewną solidarność w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu _ - podkreśliła Konferencja Biskupów Białorusi w swoim oświadczeniu.

Białoruscy biskupi dodają, że powierzają miłosiernemu Bogu ofiary tego konfliktu, zapewniają rodziny zabitych o pamięci modlitewnej i przekazują im wyrazy głębokiego współczucia.

Czytaj więcej w Money.pl
"Łukaszenka zyska na ukraińskim konflikcie" Konflikt na Ukrainie wzmacnia pozycję prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki na obu frontach polityki zagranicznej: ze Wschodem i Zachodem - oceniają dzisiaj białoruscy politolodzy.
Oni są winni pogłębienia konfliktu na Ukrainie Białoruska opozycyjna Partia BNF potępiła władze Ukrainy za zaostrzanie sytuacji w kraju.
"Jesteśmy bardzo wdzięczni Białorusi" Premier Ukrainy Mykoła Azarow wyraził wdzięczność władzom Białorusi za zrównoważone stanowisko w sprawie planów podpisania przez Ukrainę w listopadzie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)