Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Białorusi powstanie pierwsza klasa o profilu katolickim

0
Podziel się

Pierwsza na Białorusi klasa o profilu katolickim powstanie w przyszłym roku
szkolnym w jednej ze szkół Homla na wschodzie kraju - poinformował w piątek dziennik "Komsomolskaja
Prawda w Biełorussii".

bEqBxgpx

Pierwsza na Białorusi klasa o profilu katolickim powstanie w przyszłym roku szkolnym w jednej ze szkół Homla na wschodzie kraju - poinformował w piątek dziennik "Komsomolskaja Prawda w Biełorussii".

Rekrutację do pierwszej klasy o profilu katolickim w roku szkolnym 2014/15 ogłoszono w szkole nr 34 w Homlu z inicjatywy dyrektorki placówki Żanny Bandarewej.

"Pomyśleliśmy, że w Homlu są klasy prawosławne i żydowskie, ale nie ma katolickich() - powiedziała Bandarewa. - Liczymy w pierwszym rzędzie na parafian miejscowego Kościoła rzymskokatolickiego, którzy będą nam pomagać w wychowaniu dzieci i opowiadać o katolickich tradycjach".

bEqBxgpz

Uczniowie nowej klasy będą mieć zajęcia fakultatywne poświęcone religii katolickiej i będą obchodzić w szkole katolickie święta. Szkoła zapowiada też wycieczki do zabytkowych kościołów oraz spotkania z osobami związanymi z katolicyzmem.

Dyrektorka szkoły ma nadzieję, że uda się znaleźć pedagoga-katolika, który zostanie wychowawcą klasy.

Przedstawiciel Konferencji Episkopatu Białorusi potwierdził "Komsomolskiej Prawdzie", że do tej pory nie było na Białorusi klasy katolickiej - nawet na Grodzieńszczyźnie, gdzie mieszka najwięcej katolików.(PAP)

mw/ kar/

bEqBxgqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)