Notowania

wiadomości
09.05.2012 15:38

Na poligonie w Nadarzycach trwają lotnicze ćwiczenia "Kondor-12"

Piloci z 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (Zachodniopomorskie) prowadzą na poligonie w Nadarzycach ćwiczenia z działań w powietrzu. Oceniania jest celność i taktyka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Piloci z 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie (Zachodniopomorskie) prowadzą na poligonie w Nadarzycach ćwiczenia z działań w powietrzu. Oceniania jest celność i taktyka.

W ćwiczeniach "Kondor - 12" biorą udział szturmowe odrzutowce SU-22 i myśliwskie samoloty Mig-29 z baz w Świdwinie, Malborku i Mińsku Mazowieckim, wchodzących w skład 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego (1.SLT). Ćwiczenia zakończą się 11 maja.

Dowódca 1.SLT gen.bryg. pilot Tadeusz Mikutel, który jest jednoczenie kierownikiem ćwiczeń, powiedział w środę zaproszonym na manewry dziennikarzom, że, wyniki ćwiczeń są pozytywne; wszystkie załogi wykonały postawione przed nimi zadania.

Ćwiczenia polegają na niszczeniu przy użyciu bomb, niekierowanych pocisków rakietowych i działek różnego rodzaju celów naziemnych, m.in. stanowisk artylerii i kolumn czołgów. Gen. Mikutel powiedział PAP, że atakowane cele "spełniają wymogi realności dla ćwiczeń załóg lotnictwa uderzeniowego". Ataki są oceniane przez wojskowych obserwatorów pod względem celności oraz taktyki prowadzenia działań w powietrzu.

W ćwiczeniach bierze udział 17 samolotów zgrupowanych na terenie 12. Komendy Lotniska w Mirosławcu. Podczas jednego nalotu na cele zrzucanych jest ok. 10 ton materiałów wybuchowych.

1.SLT pod tą nazwą funkcjonuje od stycznia 2009 r. Jej poprzedniczką była 1. Brygada Lotnictwa Taktycznego. Pod koniec września br. 1.SLT ma otrzymać sztandar. Piloci jednostki uczestniczą obecnie w dwóch międzynarodowych misjach: cztery Migi-29 z bazy Malborku pilnują przestrzeni powietrznej Państw Bałtyckich, 3 Migi-29 z bazy Mińsku Mazowieckim uczestniczą w programie szkoleniowym w hiszpańskim Albacete. (PAP)

sibi/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz