Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Żuławach powodzianie wrócili do domów, trwa sprzątanie

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o powodzianach, którzy wrócili do domów i sprzątaniu po powodzi
#

bELiVsdN

# dochodzi informacja o powodzianach, którzy wrócili do domów i sprzątaniu po powodzi #

15.10.Elbląg (PAP) - Powodzianie ewakuowani w środę z Wyspy Nowakowskiej z Nowakowa i Batorowa już wrócili do swych domów. Trwa teraz wielkie sprzątanie i szacowanie strat po zalaniu budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Jak poinformowała PAP w czwartek wójt gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, gmina kieruje pracowników do pomocy właścicielom zalanych czy podtopionych budynków. Pomagają oni sprzątać mieszkania i przenosić meble.

bELiVsdP

Dwie rodziny otrzymają od gminy i ośrodka pomocy społecznej opał, niezbędny w osuszeniu podłóg i ścian budynków.

Jak podkreśla wójt, najważniejsze, że most pontonowy został utrzymany i będzie wkrótce otwarty, niezniszczona została także droga dojazdowa do mostu.

Na Żuławach na Zalewie Wiślanym, w Elblągu i na Wyspie Nowakowskiej poziom wody spadł poniżej stanów alarmowych.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu, trwa wypompowywanie wody z budynków i ich osuszanie, usuwanie połamanych drzew czy konarów. Służby sprawdzają czy zalane drogi nadają się do użytku, zagrożenia na drogach są zaznaczane, a gdy drogi są podmyte, wyznaczane są objazdy. Nie działają w mieście z powodu braku prądu trzy przepompownie ścieków.

bELiVsdV

Energii elektrycznej nie ma w niektórych dzielnicach. Prąd zostanie włączony, gdy zalane budynki będą osuszone

W Tolkmicku poziom wód na Zalewie Wiślanym spadł do stanów ostrzegawczych; burmistrz odwołał alarm przeciwpowodziowy

Stabilizuje się także sytuacja w gminie Gronowo Elbląskie. Tam były dwa przecieki, które zostały usunięte. Obecnie trwa usuwanie przecieku na wale w Różanach.

Na Jeziorze Drużno i jego dopływach poziom wód utrzymuje się powyżej stanów alarmowych. Ratownicy usuwają przeciek w wale Jeziora Drużno w Komorowie Żuławskim przy stacji pomp.

bELiVsdW

Odwołano alarm przeciwpowodziowy dla Fromborka. Stan wody w Zalewie Wiślanym (Bosmanat Portu we Fromborku) stopniowo opada. Następuje cofnięcie wody z zalanego placu do kanału portowego. (PAP)

ali/ malk/ jra/

bELiVseq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)