Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nagroda im. Kapuścińskiego dla najlepszego reportażu literackiego

0
Podziel się

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana będzie co roku autorowi
najlepszego reportażu literackiego opublikowanego po polsku w formie książki. Pierwszego laureata
poznamy już w maju tego roku.

bEhNtbqt

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana będzie co roku autorowi najlepszego reportażu literackiego opublikowanego po polsku w formie książki. Pierwszego laureata poznamy już w maju tego roku.

Organizatorami konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz "Gazeta Wyborcza". "Będzie to nagroda międzynarodowa, dla książek opublikowanych po polsku. Jej celem jest uhonorowanie Ryszarda Kapuścińskiego, który mieszkał w Warszawie przez 60 lat, tutaj właśnie wracał z każdej ze swoich podróży, tu miał swoje ulubione spacerowe ścieżki" - powiedział na piątkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Warszawy Włodzimierz Paszyński.

Przewodniczącą jury oceniającego prace będzie dziennikarka i pisarka Małgorzata Szejnert, a w jego skład wejdą: Joanna Bator, Iwona Smolka, Anders Bodegard oraz Maciej Drygas. Na laureata czeka 50 tys. zł, w przypadku, gdy nagroda zostanie przyznana autorowi zagranicznemu uhonorowany zostanie też tłumacz książki na język polski (15 tys. zł.)

bEhNtbqv

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje, takie jak wydawnictwa, ale też osoby prywatne, czytelnicy, a także sam autor. Zazwyczaj ostateczny termin zgłoszeń będzie upływał 15 stycznia danego roku kalendarzowego, w tym roku jednak, ze względu na termin ogłoszenia nowej nagrody, propozycje nadsyłać można do 8 lutego. W pierwszym, marcowym etapie nagrody wyłoniona zostanie długa lista nominowanych obejmująca 10 pozycji, w kwietniu przedstawione zostaną tytuły pięciu finalistów, a w maju należy się spodziewać ogłoszenia werdyktu jury. (PAP)

aszw/ abe/ mow/

bEhNtbqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)