Notowania

utrudnienia na drogach
27.12.2010 07:50

Najbezpieczniejszy weekend od lat. Policja podsumowuje święta

10 osób zginęło, 176 zostało rannych w 125 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

10 osób zginęło, 176 zostało rannych w 125 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. Jak zaznaczają policjanci, tegoroczne Boże Narodzenie było najbezpieczniejsze od wielu lat.

_ - Zdarza się niestety, że takie statystyki mamy za jeden dzień. Najbezpieczniejsza była niedziela - zginęły wówczas dwie osoby. W sumie, przez te trzy dni zatrzymaliśmy też 589 nietrzeźwych kierowców, średnio codziennie zatrzymujemy ich około 400 _ - podsumował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Od Wigilii na drogach było więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze sprawdzali prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, a także m.in. sposób przewożenia dzieci i stan techniczny aut.
Jak dodał, na to, że było bezpieczniej wpływ miał zarówno niewielki ruch, jak i warunki na drodze. _ - Natężenie ruchu było bardzo małe, także w niedzielę, kiedy spodziewaliśmy się, że część osób będzie wracać ze świątecznych wyjazdów. Dodatkowo wczoraj padał śnieg, drogi w wielu miejscach były oblodzone. Kierowcy zwolnili, jechali ostrożniej, częściej niż do wypadków dochodziło do kolizji _ - zaznaczył rzecznik.

Policjanci szacują, że wielu kierowców, którzy wyjechali z rodzinami na święta wracać będzie dopiero w poniedziałek lub wtorek, a nawet po Nowym Roku.

_ - Cały czas apelujemy o rozwagę i ostrożność. Zaplanowanie podróży, dostosowanie prędkości do sytuacji na drogach, tym bardziej, że warunki jazdy w całym kraju są trudne _ - dodał Sokołowski. _ Mamy nadzieję, życzylibyśmy sobie, żeby te statystyki utrzymały się _ - podkreślił.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t89556.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/policja;chwali;kierowcow;-;to;najlepszy;prezent,52,0,743476.html) Policja chwali kierowców - to najlepszy prezent Osiem osób zginęło a 120 zostało rannych - to bilans Wigilii i pierwszego dnia świąt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t114948.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/746;mln;zl;z;mandatow;-;co;roku;placimy;wiecej,221,0,701661.html) 746 mln zł z mandatów - co roku płacimy więcej Z roku na rok rośnie liczba mandatów, które wlepiają kierowcom policjanci z drogówki.
Tagi: utrudnienia na drogach, policja, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz