Notowania

rekordy guinessa
30.08.2011 14:04

Najstarsza osoba na świecie wkrótce skończy 121 lat

Brazylijska Indianka Maria Lucimar Pereira 3 września będzie obchodzić swoje 121. urodziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

Brazylijska Indianka Maria Lucimar Pereira 3 września będzie obchodzić swoje 121. urodziny. Jest ona najstarszą osobą na świecie - donosi we wtorek organizacja Survival International walcząca o prawa pierwotnych plemion.

Lucimar Pereira to potomkini plemienia Kaxinawa, zamieszkującego zachodnie tereny brazylijskiej Amazonii.

Długowieczność Indianka zawdzięcza zdrowemu stylowi życia. Nigdy nie mieszkała w mieście. Odżywia się wyłącznie naturalną żywnością z dżungli: grillowanym mięsem, w tym małpim, rybami, warzywami korzeniowymi, bananami. W swojej diecie nie uwzględnia soli, cukru ani przetworzonej żywności.

Pomimo sędziwego wieku Lucimar Pereira jest zdrowa i stosunkowo aktywna. Lubi przechadzać się po wiosce i dzielić opowieściami o swoich przodkach. Odwiedza też mieszkające nieopodal wnuki. Zdarza się jej nawet podróżować do pobliskiego miasta Feijo. Swoje 121. urodziny spędzi z rodziną.

Długowieczność nie jest wyjątkiem w wiosce Marii Pereiry. Spośród 80 mieszkańców, cztery osoby mają ponad 90 lat. Wszyscy odżywiają się naturalnym jedzeniem, nie używają mydła ani sztucznych produktów z miasta.

Brazylijka jest starsza od zapisanej w Księdze rekordów Guinnessa Amerykanki Besse Cooper, która obchodziła 115. urodziny w piątek.

Czytaj więcej o rekordach Guinessa
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/3/t133891.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/trendy/design/najdrozsza;torebka;swiata;jak;od;szeherezady,68,0,785732.html) Najdroższa torebka świata jak od Szeherezady W prace nad torebką, zainspirowaną Szeherezadą i Baśniami z 1001 nocy, zaangażowanych było dziesięciu jubilerów, którzy w ciągu czterech miesięcy poświęcili projektowi 1100 godzin.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/59/132155_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-motoryzacja/fin-pobil-rekord-predkosci-na-lodzie,0,773947.html) Fin pobił rekord prędkości na lodzie Czterokrotny mistrz świata WRC i zwycięzca Rajdu Dakar z 1988 roku Fin - Juha Kankkunen ustanowił nowy rekord w jeździe po lodzie. Prowadzony przez niego Bentley Supersports Cabrio rozpędził się do 331 km/h.
Tagi: rekordy guinessa, rekord guinessa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz