Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Najwyżsi dowódcy na odprawie u szefa Sztabu Generalnego

0
Podziel się

Ocena działania armii w ubiegłym roku jest tematem rozpoczętej w środę w
Warszawie dorocznej odprawy rozliczeniowo-koordynacyjnej u szefa Sztabu Generalnego - poinformował
PAP rzecznik SG WP płk Andrzej Wiatrowski.

bDJkTQQB

Ocena działania armii w ubiegłym roku jest tematem rozpoczętej w środę w Warszawie dorocznej odprawy rozliczeniowo-koordynacyjnej u szefa Sztabu Generalnego - poinformował PAP rzecznik SG WP płk Andrzej Wiatrowski.

W spotkaniu uczestniczą dowódcy rodzajów sił zbrojnych, dowódca operacyjny sił zbrojnych, szef Inspektoratu Wsparcia SZ, dyrektor Centrum Doktryn i Szkolenia SZ oraz zwierzchnicy zarządów i szefostw Sztabu Generalnego. Złożą oni meldunki z wykonania zadań dotyczących m.in. gotowości bojowej, szkolenia i misji zagranicznych, a także wypełniania celów zapisanych w programie rozwoju armii na lata 2009-18.

Jak przekazał Wiatrowski, szef SG WP gen. Mieczysław Cieniuch podkreślił, że przeprowadzane w ubiegłym roku zmiany dotyczyły "praktycznie wszystkich dziedzin", w tym szkolenia, logistyki i infrastruktury oraz struktury organizacyjnej

bDJkTQQD

Szef Sztabu zwrócił też uwagę na kontynuowaną reorganizację wojskowej logistyki i formowanie Wojskowych Oddziałów Gospodarczych, które począwszy od tego roku przejmują od dowódców jednostek zadania logistyczne, gospodarcze i finansowe. W tym roku zaczęło działać 14 WOG-ów, docelowo ma ich być 36.

"Wojsko Polskie, żołnierze potrzebują stabilizacji. Dojrzała armia nie koncentruje wysiłku na ciągłych zmianach, lecz na budowaniu zimnej skuteczności i zdolności do działania. Każdy zawodowiec musi znać swoje w szyku i wiedzieć, że ma coś konkretnego i ważnego do zrobienia i czuć z tego powodu dumę" - powiedział Cieniuch.(PAP)

brw/ malk/

bDJkTQRe
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)