Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski apeluje o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu

0
Podziel się:

Kandydat SLD na prezydenta proponuje nowelizację budżetu.

Napieralski apeluje o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsmHiZN

Kandydat SLD na prezydentaGrzegorz Napieralskiwezwał w niedzielę w Gdyni marszałka Sejmu do zwołania w trybie pilnym posiedzenia Sejmu. _ Najważniejszą rzeczą do zrobienia teraz w Polsce jest nowelizacja budżetu państwa i pomoc powodzianom _ - przekonywał._ _

_ - Jesteśmy dzisiaj solidarni z tymi, którzy cierpią i walczą z powodzią i chcemy im pomóc i to nie może być pomoc 6 tysięcy złotych, ale musi być to pomoc realna _ - mówił lider lewicy podczas konwencji miejskiej SLD w Gdyni. Zadeklarował, że _ SLD jest gotowe pomóc koalicji rządzącej w szybkim znalezieniu pieniędzy na ratowanie ludzi i na pomoc tym ludziom _.

W swoim wystąpieniu do uczestników konwencji przewodniczący SLD powiedział, że _ nie można używać powodzi do polityki, ale jest liderem opozycji i musi zapytać, dlaczego doszło do powodzi, dlaczego państwo okazało się słabe i nieskuteczne i nie radzi sobie z katastrofą _.

bEsmHiZP

Przekonywał, że _ przecież powiedzieliśmy sobie wprost i to wielokrotnie, także w polskim parlamencie, że to, co się kiedyś wydarzyło, już nigdy się nie powtórzy, obiecały to sobie wszystkie siły polityczne _.

Napieralski pytał: _ Co się stało, że raport NIK z ub. roku został zignorowany? Przecież w tym raporcie były sugestie, że w wielu miejscach są niedociągnięcia, że może powtórzyć się wielka tragedia _.

Mówił, że _ cały czas słyszymy o tanim państwie i koncepcja taniego państwa pozwoliła Platformie Obywatelskiej wygrać wybory, ale ja dziś zadaję pytanie, czy ta koncepcja jest słuszna? _

Napieralski powiedział dziennikarzom, że na razie nie widzi potrzeby wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. _ Wprowadzenie takiego stanu będzie dotyczyło aspektów politycznych i będziemy się spierać politycznie, a nie pomagać ludziom, a ta pomoc jest teraz najważniejsza _ - uzasadnił.

bEsmHiZV

Uważa, że trzeba skierować do najbardziej potrzebujących dodatkowe siły straży pożarnej, wojska. Jego zdaniem, stan klęski można wprowadzić, jeżeli sytuacja będzie coraz gorsza.

bEsmHjaq
wybory
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)