Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski chce e-rewolucji w szkołach

0
Podziel się

Szef SLD Grzegorz Napieralski przedstawił program Sojuszu, zakładający upowszechnienie komputerów w polskich szkołach.

Napieralski chce e-rewolucji w szkołach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEieBSBN

Szef SLD Grzegorz Napieralski przedstawił program Sojuszu, zakładający upowszechnienie komputerów w polskich szkołach.

_ - Jeżeli SLD znajdzie się w rządzie, w ciągu pierwszych stu dni w ministerstwie edukacji zostanie powołany zespół, do którego wejdą eksperci od nowych technologii i innowacji, a także dydaktycy i nauczyciele _ - mówił Napieralski.

Według niego, w szkołach należy znaleźć liderów - nauczycieli, którzy dobrze czują się w nowych technologiach i potrafią korzystać z nowoczesnych osiągnięć. - _ Trzeba uzbroić ich w dobry sprzęt, a także przygotować i wyszkolić, aby oni mogli szkolić pozostałą część nauczycieli _ - powiedział. Według szefa SLD na takie działania potrzeba dwóch lat.

bEieBSBP

_ - W następnym etapie należałoby technicznie przygotować szkołę, instalować np. gniazdko przy każdej szkolnej ławce _ - zauważył Napieralski. Jak dodał, nowo budowane szkoły muszą być też przygotowane do szerokopasmowego internetu. _ - Dopiero, gdy przygotujemy nauczycieli i szkoły, wtedy można zakupić komputery _ - zaznaczył lider Sojuszu.

Podkreślił, że komputer dla ucznia musi być specjalnie przygotowany, m.in. mieć specjalną klawiaturę i oprogramowanie, by _ nie trafił do drugiego obiegu _. _ - Komputer dla każdego dziecka to lżejszy tornister, ale przede wszystkim krok w przyszłość _ - powiedział Napieralski. Jak dodał, przy tak dużym programie potrzebna jest współpraca rządu, samorządu i szkół.

Pytany o koszt takiego programu Napieralski zwrócił uwagę, że _ największy koszt to modernizacja szkoły i zakup laptopa dla każdego dziecka _. _ - Skąd wziąć na to pieniądze? Po pierwsze budżet państwa, to jest to element edukacji młodego pokolenia; a po drugie środki z UE. Ponadto tak wielkim programem powinni być zainteresowani operatorzy m.in. telefonii komórkowej i koncerny teleinformatyczne _ - ocenił. Dopytywany o konkretne wyliczenia, przewodniczący SLD powiedział, że _ są to kwoty, które zamykają się około miliardem złotych _.

Końcówkę konferencji Napieralskiego zakłóciła młodzieżówka PO - Stowarzyszenie _ Młodzi Demokraci _. Wręczyli oni liderowi Sojuszu podręcznik z podstaw ekonomii.

bEieBSBV

Zdaniem Młodych Demokratów, wyliczenia polityka SLD dotyczące kosztów wdrożenia programu są zaniżone. _ Wykorzystaliśmy pana program, który został opublikowany i nie jest to miliard złotych _ - podkreślił szef Młodych Demokratów Dariusz Dolczewski. _ - Pana pomysł to ponad dziewięć miliardów złotych _ - dodał.

_ - Szkoda, że nie zauważył pan, że wiele dużych koncernów wprowadziło w Polsce za darmo programy rozwoju nowych technologii, które nic państwa nie kosztowały _ - odpowiadał Napieralski.

Młodzi Demokraci przygotowali też specjalny wierszyk dla Napieralskiego: _ Idzie Grześ przez kraj, worek monet niesie, a przez dziurkę pieniądz ciurkiem sypie się za Grzesiem _.

bEieBSBW

Czytaj więcej o wyborach w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEieBSCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)