Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
napieralski
06.03.2009 13:34

Napieralski o Cimoszewiczu: PO "kupczy" stanowiskami

(dochodzi wypowiedź Napieralskiego)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi wypowiedź Napieralskiego)

6.3.Warszawa (PAP) - To kandydat merytoryczny i kompetentny - tak kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza na sekretarza generalnego Rady Europy ocenia wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (Lewica). Zaś zdaniem szefa SLD Grzegorza Napieralskiego PO "kupczy" stanowiskami, by "zminimalizować" konkurencję polityczną.

"To pokazuje jedną rzecz bardzo wyraźnie: otóż Donald Tusk zrobi wszystko, żeby zostać prezydentem naszego kraju. Będzie kupczył, handlował, obiecywał tak, aby zminimalizować konkurencję, aby jego partia i on sam miał największe szanse w wyborach" - powiedział w piątek w Gdańsku dziennikarzom Napieralski.

Szmajdziński przyznał w piątkowej rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że decyzja o zgłoszeniu kandydatury Cimoszewicza jest dla niego zaskakująca. "Rządzący sięgają po polityków opozycji, to jest niespodzianka, na pewno" - powiedział wicemarszałek.

"To dobra kandydatura i mam nadzieję, że została zgłoszona w celu doprowadzenia sprawy do końca i że Włodzimierz Cimoszewicz zostanie sekretarzem generalnym Rady Europy" - dodał Szmajdziński.

Zaznaczył, że nie chce "budować żadnych spekulacji wokół kandydatury Cimoszewicza, życząc rządowi powodzenia w tej sprawie". "Na komentarze, gdyby się to nie udało, przyjdzie czas po" - zastrzegł Szmajdziński.

Kandydatura Cimoszewicza na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy została zgłoszona w czwartek - poinformował w piątek szef gabinetu premiera Sławomir Nowak. Premier Donald Tusk powiedział zaś dziennikarzom, że jego współpracownicy realnie rozważyli szanse Cimoszewicza na objęcia tego stanowiska i, ich zdaniem, ma on "stosunkowo największe szanse na osiągnięcie sukcesu".(AP)

mkr/ rop/ ura/ dym/

Tagi: napieralski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz