Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski: Wierzę, że zrobimy niespodziankę

0
Podziel się

Szef SLD liczy na bardzo dobry wynik w wyborach. Zapowiada się brutalna kampania.

Napieralski: Wierzę, że zrobimy niespodziankę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhvSZvV

Wierzę głęboko, że zrobimy wielką niespodziankę - tak o swoich szansach w wyborach prezydenckich mówi kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej i szef tej partii Grzegorz Napieralski.

Podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami w Siemianowicach Śląskich kandydat wyraził nadzieję, że kampania będzie inna niż _ zapowiadają _. - _ Bo zapowiada się kampania brutalna, krótka, na teczki, haki i różnego rodzaju personalne ataki _ - powiedział.

Sam deklaruje, że chciałby zerwać z tą starą polityką i zbudować zupełnie inny przekaz.
- _ Rozmawiajmy o problemach ludzi, a nie partii politycznych. Ludzie dzisiaj chcą rozwiązywać swoje problemy, a my mamy im w tym pomóc, i ja to będę robił _ - oświadczył.

bEhvSZvX

[

Siwiec: Nikt Napieralskiego nie wrobił, to przytomny człowiek ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/siwiec;nikt;napieralskiego;nie;wrobil;to;przytomny;czlowiek,223,0,613343.html )
Przekonywał, że Polacy potrzebują zmiany. Podkreślił, że jest przedstawicielem nowego pokolenia w polityce, w przeciwieństwie do polityków prawicy, którzy są w niej dwudziestu lat i do tej pory _ tylko się kłócili _.

Pytany o nastroje w SLD przed wyborami, odpowiedział, że w Sojuszu jest duży optymizm, bardzo sprawnie przebiega zbieranie podpisów poparcia jego kandydatury. - _ Formacja się konsoliduje, bardzo mnie to cieszy i cieszę się z poparcia koleżanek i kolegów _ - oświadczył.

bEhvSZwd

- _ Wierzę głęboko, że zrobimy wielką niespodziankę _ - dodał szef Sojuszu.

Dziennikarze pytali Napieralskiego, co się stanie, jeśli jednak nie odniesie sukcesu wyborczego. - _ Na razie walczymy o wygraną i wierzę, że to się stanie _ - zapewnił i oświadczył, że chce wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik wyborczy.

Napieralski przyjechał do Siemianowic Śląskich, by złożyć kwiaty na grobie Barbary Blidy. Towarzyszyli mu m.in. partyjni koledzy oraz bliscy zmarłej. W niedzielę mija trzecia rocznica samobójczej śmierci byłej posłanki. Szef SLD powiedział, że marzy o jak najszybszym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej sprawy.

- _ Mogę obiecać jedno - że ja, moje koleżanki i moi koledzy nie spoczniemy, dopóki tej sprawy nie wyjaśnimy. To dla nas jest sprawa honoru, ale myślę, że i dla wszystkich Polaków sprawa najważniejsza, bo musimy się czuć w państwie bezpiecznie, a nie możemy się obawiać, że system nam zagrozi _ - powiedział Napieralski.

bEhvSZwe

Sprawę śmierci Blidy wyjaśniają prokuratura i sejmowa komisja śledcza.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhvSZwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)