Notowania

wojna w libii
22.04.2011 12:14

NATO bombarduje Syrtę. TV mówi o ofiarach

Dziewięć osób zginęło w nocy w bombardowaniu rodzinnego miasta Kaddafiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dziewięć osób zginęło w nocy z czwartku na piątek w bombardowaniu przez siły NATO Syrty, rodzinnego miasta przywódcy Libii Muammara Kadafiego - poinformowała libijska telewizja al-Dżamahirija.

Niektóre ofiary śmiertelne to pracownicy państwowych wodociągów. Nadmorska Syrta, licząca 120 tys. mieszkańców, położona jest w połowie drogi między Bengazi, bastionem powstańców, a stolicą kraju, Trypolisem. W ubiegły piątek miasto również było celem ataków lotnictwa NATO.

- _ W wyniku ataków powietrznych NATO Libia straciła od 30 do 40 procent potencjału bojowego swych sił lądowych, ale walki wydają się zmierzać ku sytuacji patowej _ - oświadczył w piątek przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA, admirał Mike Mullen.

Według niego, brak oznak, by wśród libijskiej opozycji znajdowali się przedstawiciele Al-Kaidy.

_ - Byliśmy czujni pod tym względem, wyczuleni na to i po prostu prawie niczego takiego nie dostrzegłem. W istocie w ogóle nie zauważyłem tam jakiejkolwiek reprezentacji Al-Kaidy _ - powiedział Mullen, który składa wizytę w Iraku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t137923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/drony;zlamia;opor;kaddafiego,110,0,816750.html) Drony złamią opór Kaddafiego? Stany Zjednoczone zaczynają wykorzystywać uzbrojone samoloty bezzałogowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t85311.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomby;kasetowe;przeciw;cywilom,31,0,816671.html) Bomby kasetowe przeciw cywilom? Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton oświadczyła, że siły wierne libijskiemu przywódcy Muammarowi Kadafiemu prawdopodobnie atakują cywili za pomocą bomb kasetowych.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz