Notowania

nato
07.08.2009 14:10

NATO wyśle więcej wojska do Afganistanu?

Apeluje o to nowy sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nowy sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zaapelował o zwiększenie sił sojuszu w Afganistanie oraz wskazywał na potrzebę nasilenia szkoleń sił afganistańskich.

_ - Szczerze mówiąc, myślę, że potrzebujemy więcej wojsk _ - mówił Rasmussen z Kabulu radiu BBC. Wskazywał na postępy w walce z talibami na południu Afganistanu i wyraził opinię, że wiąże się to także ze zwiększeniem tam liczebności wojsk.

NATO ma w Afganistanie prawie 65 tysięcy żołnierzy z ponad 40 krajów, ale połowę tych sił stanowią Amerykanie. Ponadto 36 tys. żołnierzy amerykańskich prowadzi w tym kraju operacje poza NATO.

Reuters odnotowuje, że Waszyngton chciałby, żeby duże kraje NATO wysłały do Afganistanu więcej wojska, ale takie kraje jak Niemcy, Francja i Włochy nie są do tego nastawione przychylnie.

Rasmussen podkreślał też, że ciężar rozwiązania dla Afganistanu nie może spoczywać tylko na wojsku - chodzi także o _ zapewnienie Afgańczykom lepszych perspektyw życiowych _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz