Notowania

wiadomości
21.10.2011 22:58

NATO zakończy operację w Libii do 31 października

Do 31 października NATO zakończy operację wojskową w Libii - poinformował w piątek późnym wieczorem w Brukseli sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 31 października NATO zakończy operację wojskową w Libii - poinformował w piątek późnym wieczorem w Brukseli sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego Anders Fogh Rasmussen. *

Rasmussen zaznaczył jednocześnie, że jest to wstępna decyzja Rady NATO, bo ostateczna ma zapaść przyszłym tygodniu. Dodał, że do tego czasu Sojusz będzie uważnie przyglądał się rozwojowi wydarzeń w Libii. Zapewnił, że po zakończeniu operacji nie będzie żadnych sił NATO w tym kraju.

"Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy. To szczególny moment w historii Paktu Północnoatlantyckiego" - powiedział sekretarz generalny NATO.

Piątkowa decyzja zapadła dzień po śmierci byłego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego. Konwój, w którym uciekał w czwartek z Syrty, ostrzelały samoloty NATO. "Był to jak najbardziej usprawiedliwiony atak" - stwierdził Rasmussen.

Poinformował on także, że NATO nie wie, gdzie przebywa teraz syn Muammara Kadafiego, Saif al-Islam.

Sojusz Północnoatlantycki rozpoczął operację wojskową, przede wszystkim lotniczą, w Libii pod koniec marca, w ramach mandatu ONZ, który zezwalał na "ochronę ludności cywilnej wszelkimi środkami". W operacji uczestniczyło 12 z 29 państw NATO i cztery spoza Paktu. Samoloty sił międzynarodowych wykonały około 9600 lotów bojowych. (PAP)

sp/

10040838 10040842 10040834

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz