Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nazwisko szefa Sztabu Generalnego najpóźniej w środę

0
Podziel się:

Marszałek Komorowski już wie, kto zastąpi gen. Franciszka Gągora.

Nazwisko szefa Sztabu Generalnego najpóźniej w środę
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEEyYNTp

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że nazwisko nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego poda jutro lub pojutrze.

Komorowski powiedział, że osoba, której zaproponował objęcie tego stanowiska, wyraziła zgodę. Marszałek już wcześniej zapowiadał, że poda nazwisko nowego szefa SG WP zaraz po święcie 3 Maja.

Szef Sztabu Generalnego generał Franciszek Gągor zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Obsada tego stanowiska należy do prezydenta. Po śmierci Gągora obowiązki szefa Sztabu Generalnego pełni jego pierwszy zastępca generał broni Mieczysław Stachowiak.

bEEyYNTr

W katastrofie zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Komorowski wyraził też przekonanie, że kampania prezydencka na pewno nie będzie przebiegać w zwykłej atmosferze. - _ Mam nadzieję, że kampania, która się zbliża i jest rzeczą normalną w demokracji, będzie cały czas uwzględniała szczególną atmosferę, w której przychodzi nam funkcjonować, związaną ze świeżo przeżytym dramatem śmierci głowy państwa i wielu, wielu ważnych dla państwa polskiego osób _ - podkreślił.

bEEyYNTS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)