Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nelson Mandela umiera? "Ojciec jest w stanie bardzo krytycznym"

0
Podziel się:

W każdej chwili wszystko może się zdarzyć - poinformowała jego najstarsza córka Makaziwe, dodając że ojciec reaguje na dotyk.

Makaziwe Mandela
Makaziwe Mandela (ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EastNews)
bEDBZyfF

W każdej chwili _ wszystko może się zdarzyć _ - poinformowała najstarsza córka Nelsona Mandeli - Makaziwe, dodając że ojciec wciąż reaguje na dotyk.

- _ Mogę jedynie powtórzyć, że ojciec jest w stanie bardzo krytycznym. Chcę też podkreślić, że jeden Bóg wie, kiedy nadejdzie ta godzina. Będziemy z tatą, tak długo jak będzie on jeszcze z nami; wciąż otwiera oczy i reaguje na dotyk _ - powiedziała Makaziwe Mandela w wywiadzie dla radia SAFM.

W związku ze stanem zdrowia Mandeli swoją czwartkową wizytę w Mozambiku odwołał prezydent RPA Jacob Zuma. Wcześniej pojawiły się informacje od osób z klanu Mandeli, że chory jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie.

bEDBZyfH

Nelson Mandela 8 czerwca trafił do szpitala w Tshwane (dawniej Pretoria) z powodu infekcji płuc. W weekend pojawiły się informacje o pogorszeniu się jego stanu z _ poważnego lecz stabilnego _ do _ krytycznego _.

Przed domem Mandeli w Johannesburgu i przed szpitalem ludzie nieprzerwanie zostawiają życzenia, kwiaty i inne wyrazy poparcia.

Mandela został pierwszym czarnoskórym prezydentem w RPA po wygranej w wyborach w 1994 roku. Podczas pobytu w więzieniach, w których spędził łącznie 27 lat za walkę z dyskryminacją czarnoskórej ludności Afryki Południowej, zaraził się gruźlicą. W 1988 roku spędził z tego powodu sześć tygodni w szpitalu i od tego czasu często zapada na infekcje płuc.

18 lipca Mandela skończy 95 lat.

bEDBZyfN
Czytaj więcej w Money.pl
Nelson Mandela w stanie krytycznym Były prezydent RPA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Nelson Mandela 94-letni Mandela trafił 8 czerwca do szpitala w Pretorii z powodu infekcji płuc.
Oto najnowsze wieści o chorobie Mandeli Na temat stanu zdrowia legendarnego polityka wypowiedziała się minister obrony RPA.
Doczekał się swego portretu na banknotach Portret noblisty został umieszczony na nowych 10-, 20-, 50-, 100- i 200-randowych banknotach obok zdobiących je do tej pory rysunków słonia, bawołu, nosorożca, lwa i geparda.
bEDBZygi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)