Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nelson Mandela wciąż w szpitalu

0
Podziel się

Dziś Mandela rozpoczął trzeci miesiąc hospitalizacji.

Nelson Mandela wciąż w szpitalu
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bErJkQUl

Przebywający w szpitalu w Pretorii były prezydent RPA Nelson Mandela oddycha normalnie - powiedziała jego była żona Winnie Madikizela-Mandela w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji Sky News.

- _ Lekarzom udało się opanować sytuację i teraz Nelson oddycha normalnie _ - wyjaśniła, nie precyzując, co oznacza _ normalnie _.

95-letni weteran walki z apartheidem i laureat Pokojowej Nagrody Nobla trafił do szpitala przed ośmioma tygodniami w związku z nawrotem infekcji płucnej. Według władz południowoafrykańskich _ stan pacjenta jest krytyczny, lecz stabilny _, podczas gdy jeszcze w czerwcu Mandela otarł się o śmierć.

bErJkQUn

Według odwiedzających go na początku lipca osób, Mandela był podłączony do respiratora.

_ - Zawsze były problemy z oddychaniem i infekcjami płucnymi, które regularnie powracają i teraz, w jego wieku, (Mandela) musi się z nimi zmagać _ - tłumaczyła Winnie Mandela.

Młody Nelson Mandela

  • fot: I.D.A.F/SIPA/East News
  • fot: AP/Fotolink/East News
  • fot: Allan Tannenbaum/Polaris /East News
  • fot: Photoshot/REPORTER [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/95-urodziny-nelsona-mandeli-g561540.html)

W 1964 r. Nelson Mandela został skazany przez rasistowskie władze RPA pod zarzutem zdrady stanu na dożywotnie więzienie. Większość tego wyroku spędził w więzieniu na Robben Island w pobliżu Kapsztadu. Opuścił je dopiero w 1990 r. W cztery lata później został pierwszym czarnoskórym prezydentem RPA. W czerwcu 2004 r. oficjalnie wycofał się z życia publicznego, nadal pozostając wielkim autorytetem, nie tylko w swej ojczyźnie.

bErJkQUt
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m130252.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mandela;w;szpitalu;rodzina;kloci;sie;o;pogrzeb,174,0,1339566.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mandela w szpitalu, rodzina kłóci się o pogrzeb Południowoafrykański sąd rozstrzygnął w ostry spór o miejsce pochówku byłego prezydenta Nelsona Mandeli, do jakiego doszło między jego córkami i wnukiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m275500.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;w;rpa;nie;spotkal;sie;z;mandela,37,0,1336869.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama nie spotkał się z Mandelą Prezydent USA zaznaczał, że nie chce zakłócać "spokoju i komfortu" bohatera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/m275304.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nelson;mandela;umiera;ojciec;jest;w;stanie;bardzo;krytycznym,165,0,1335205.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Córka Mandeli: Ojciec w stanie bardzo krytycznym W każdej chwili _ wszystko może się zdarzyć _ - poinformowała jego najstarsza córka Makaziwe, dodając że ojciec reaguje na dotyk.
bErJkQUO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)