Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nepal: 22 osoby zginęły w katastrofie samolotu

0
Podziel się:

#
wszystkie osoby na pokładzie samolotu zginęły
#

# wszystkie osoby na pokładzie samolotu zginęły #

16.12. Katmandu (PAP/AFP, Reuters) - Zginęły wszystkie osoby, które były na pokładzie samolotu linii Tara Air, który rozbił się u podnóża Himalajów we wschodnim Nepalu - poinformowała w czwartek tamtejsza policja.

Mały samolot typu Twin Otter z 22 osobami na pokładzie, z którym stracono łączność w środę, rozbił się u podnóża Himalajów we wschodnim Nepalu; w czwartek śmigłowce zlokalizowały wrak, a wkrótce potem policja poinformowała, że nikt nie przeżył katastrofy.

"Maszyna rozbiła się na wiele części uderzając o ziemię" - powiedział agencji AFP odpowiedzialny za operację ratunkową Dimlesh Lal Karna.

Samolot linii Tara Air wyleciał w środę z Laminanda, na wschodzie Nepalu w kierunku Katmandu. Około 10 minut po starcie kontrolerzy lotów stracili łączność z załogą.

Na pokładzie znajdowało się 19 pasażerów i trzech członków załogi. Jak poinformował przedstawiciel międzynarodowego lotniska w Katmandu, 18 z 19 pasażerów to Nepalczycy.

Pasażerowie wracali z pielgrzymki do świątyni hinduistycznej.

W sierpniu 14 osób, w tym sześciu obcokrajowców, zginęło, gdy mały samolot nepalskich linii Agni Air rozbił się w pobliżu Katmandu chwilę po starcie. (PAP)

fit/

7906229, 7906230, 7906423 arch.

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)