Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nepal: Wypadek autobusu, zginęło ponad 40 pielgrzymów

0
Podziel się:

Co najmniej 42 osoby zginęły w południowym Nepalu, około
160 km od Katmandu.

Nepal: Wypadek autobusu, zginęło ponad 40 pielgrzymów
(PAP/EPA)

Co najmniej 42 osoby zginęły w południowym Nepalu, około 160 km od Katmandu, gdy autobus wiozący hinduskich pielgrzymów wypadł z szosy i wjechał do kanału irygacyjnego. Około 50 pasażerów uratowano.

Policja informuje, że autobus był tak przepełniony, iż część pasażerów jechała na dachu. Większość pasażerów stanowili Indusi z sąsiadującego z Nepalem stanu Uttar Pradeś, którzy odbywali doroczną pielgrzymkę do świątyń hinduistycznych.

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nadchodzą sprzeczne informacje na temat kierowcy autobusu: jedne źródła twierdzą, że uciekł z miejsca wypadku, inne - że został zatrzymany i że prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek polskiego autobusu. To byli turyści Do wypadku doszło około godz. 9 czasu miejscowego (8 czasu polskiego) na drodze Ruse - Warna niedaleko Szumenu.
Groźny wypadek autobusu. Co najmniej 25 ofiar Jak poinformowały władze, autobus wypadł z drogi i runął do głębokiego wąwozu. Przyczyna wypadku nie jest znana.
Autobus zderzył się z osobówką. Są ranni Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo. Utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać ok. trzech godzin.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)