Notowania

wiadomości
15.02.2011 10:22

NFI EM&F odwoła się od decyzji UOKiK zakazującej przejęcie Merlin.pl

NFI Empik Media & Fashion odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcie spółki Merlin.pl - poinformował we wtorek fundusz w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

NFI Empik Media & Fashion odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcie spółki Merlin.pl - poinformował we wtorek fundusz w komunikacie.

"Zarząd spółki po konsultacji z doradcami prawnymi i ekonomicznymi oraz innymi zewnętrznymi ekspertami podjął decyzję o wniesieniu odwołania od decyzji prezes UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - napisano w komunikacie przed konferencją.

Spółka ocenia, że połączenie może mieć ewentualny wpływ na konkurencję, jednak "dokonana przez Urząd ocena zakresu tego wpływu, jak również ocena fazy rozwoju i dynamiki rynku, barier wejścia na rynek oraz innych istotnych czynników jest całkowicie błędna i bezpodstawna".

Na początku lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że zakazuje przejęcia spółki Merlin.pl przez NFI Empik Media & Fashion.

Zdaniem UOKiK przejęcie spółki Merlin.pl przez NFI Empik doprowadzi do ograniczenia konkurencji na krajowych rynkach detalicznej sprzedaży internetowej książek niespecjalistycznych oraz płyt z muzyką. Ponadto negatywnie wpłynie na krajowy rynek zakupu książek niespecjalistycznych.

W lipcu NFI Empik Media & Fashion i jego podmiot zależny Empik podpisały z Merlin.pl umowę dotyczącą połączenia pionów sprzedaży internetowej Empik z Merlin.pl. NFI EMF otrzyma 60 proc. akcji w podwyższonym kapitale Merlin.pl, a do końca 2012 r. może nastąpić oferta publiczna Merlin.pl. (PAP)

epo/ morb/ jtt/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz