Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nickelback zagra na warszawskim Torwarze

0
Podziel się

Kanadyjski zespół pop-rockowy Nickelback wystąpi 2 listopada na warszawskim
Torwarze. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Hits".

bEpDktDV

Kanadyjski zespół pop-rockowy Nickelback wystąpi 2 listopada na warszawskim Torwarze. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej "The Hits".

Zespół został założony w 1995 r. przez wokalistę i gitarzystę Chada Kroegera, basistę Mike'a Kroegera, perkusistę Ryana Vikedala i gitarzystę Ryana Peake'a. Od początku brzmienie formacji oscylowało wokół muzyki rockowej, nawiązując do twórczości takich zespołów jak Creed, Puddle of Mud i 3 Doors Down. W początkowych latach działalności zespołu, jeszcze nie pod nazwą Nickelback, muzycy występowali jako cover-band, wykonując piosenki Red Hot Chili Peppers, Pearl Jamu i Alice In Chains.

Grupa zadebiutowała w 1996 r. płytą "The Curb", a cztery lata później ukazał się drugi krążek zespołu "The State", na którym znalazł się przebój "Leader of Man". Dopiero trzecia płyta przyniosła Nickelback światową sławę. Na "Silver Side Up" (2001) znalazł się m.in. utwór "How You Remind Me", który stał się największym przebojem zespołu. Album sprzedał się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy a zespół ruszył w światową trasę koncertową. Kolejna płyta "The Long Road" spotkała się z krytyką fanów i dziennikarzy, zarzucających muzykom nadmierne usiłowania skopiowania brzmienia poprzedniego krążka.

bEpDktDX

Dopiero piąta płyta zespołu, "All the Right Reasons" powtórzyła komercyjny sukces "Silver Side Up". W 2005 r. z zespołu odszedł Vikedal, którego zastąpił dotychczasowy perkusista 3 Doors Down Daniel Adair. Podczas nagrywania "All the Right Reasons" (2005) w nagraniu gościnny udział wzięli Billy Gibbons, znany z występów w ZZ Top, oraz Dimebag Darrell z Pantery. Album okazał się najpopularniejszym krążkiem w dyskografii zespołu. Grupa wyruszyła w światową trasę koncertową, m.in. występując jako support przed Bon Jovi i The Rolling Stones. Nickelback wydał jeszcze dwa studyjne albumy, "Dark Horse" (2008) i "Here and Now" (2011).

Po wyprzedanej zeszłorocznej trasie koncertowej, promującej ostatnią płytę zespłu "Here and Now", Nickelback postanowił wrócić do Europy. "Było tak wielu fanów, którzy nie mogli kupić biletów, że byliśmy wręcz zalewani prośbami o nowe koncerty" - tłumaczył wokalista Chad Kroeger. "Poza tym uwielbiamy grać w Europie" - dodał.

Podczas warszawskiego koncertu, Nickelback supportować będzie amerykański zespół Skillet. (PAP)

pj/ abe/

bEpDktEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)