Notowania

przedterminowe wybory
02.01.2011 16:31

Nie będzie wcześniejszych wyborów. "Chyba, że..."

To niekorzystne, ze względu na prezydencję Polski w UE - twierdzi marszałek Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że nie będzie wcześniejszych wyborów parlamentarnych. _ Chyba że coś nagłego by się stało _ - zastrzegł. Schetyna planuje też, że prace parlamentarne nad pakietem ustaw zdrowotnych zostaną zakończone do końca marca. *

_ - Zawsze takie łamanie terminarza czy ustalonego planu jest czymś złym. Wybory parlamentarne są jesienią i tak to zostawmy _ - powiedział Schetyna w Polsacie News pytany o możliwość przedterminowych wyborów.

Jego zdaniem wcześniejsze wybory mogłyby niekorzystnie wpłynąć na prezydencję Polski w UE. - _ Jeżeli wybory robimy wiosną na przykład, wybrany jest, odpukać, nowy rząd, jest nowy premier, nowi ministrowie i wchodzą w prezydencję zupełnie z brakiem doświadczenia, to też jest bardzo trudne _ - powiedział.

Dodał, że _ jeżeli uda nam się dobrze zachować w kampanii wyborczej, to przejdziemy tę prezydencję _. _ - Ona już nie jest tak obciążająca jak wcześniej, przed wprowadzeniem Traktatu Lizbońskiego _ - ocenił. _ Wydaje mi się, że damy sobie radę. Koniec października, początek listopada to jest ten czas ostatni i wydaje mi się, że wtedy będzie można dobrze przeprowadzić prezydencję, a potem przeprowadzić wybory _ - dodał.

Schetyna przedstawił również plany Sejmu na najbliższe miesiące. _ Na pewno ta ostatnia fala ustaw deregulacyjnych to jest ważna rzecz i nad nimi już pracują komisje _ - powiedział. Wskazał też na pakiet ustaw zdrowotnych. _ Bardzo motywuję komisję zdrowia, żeby intensywnie pracowała i myślę, że potrzebujemy paru tygodni, żeby ten pakiet przegłosować i przesyłać do Senatu, a potem do podpisu prezydenta _ - dodał.

Zaznaczył też, że zależy mu na - jak to określił - ekspresowym, ale rzetelnym tempie pracy, _ bo ustawy zdrowotne to jest prawo, na które wszyscy czekamy _. Ocenił, że prace nad pakietem ustaw zdrowotnych powinny być zakończone w marcu. _ Do wiosny powinniśmy być po wszystkim _ - powiedział.

Marszałek wypowiedział się również na temat prac prokuratury i komisji badających przyczyny katastrofy smoleńskiej. Zapytany o to, kiedy możemy spodziewać się jakichś rozwiązań i wyjaśnień, odparł, że _ sytuacja musi być wyjaśniona jak najszybciej _. _ Wolałbym mówić o miesiącach, a nie o latach, bo nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić nawet jakiegoś dłuższego okresu _ - dodał. _ Myślę, że w tym roku będziemy mogli powiedzieć, że ta sytuacja jest ogarnięta, że wiemy, że znamy przyczyny, że znamy scenariusz tych tragicznych zdarzeń, że wiemy, jak było _ - powiedział.

Na pytanie, czy gdyby na czele polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy stanął premier Donald Tusk, a nie szef MSWiA Jerzy Miller, sprawa nie byłaby inaczej wyjaśniana, Schetyna odpowiedział: - _ Może tak by było. Dzisiaj to już jest historia i dzisiaj musimy wyjaśnić i prowadzić tę sprawę tymi osobami, które to robią teraz _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przedterminowe;wybory;sa;zupelnie;nierealne,135,0,746631.html) Przedterminowe wybory są zupełnie nierealne Nie ma żadnych sił, które byłyby w stanie taką decyzję przeforsować - uważa dr Jarosław Flis.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t127402.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kik;platforma;obywatelska;skonczy;jak;aws,166,0,742566.html) Kik: Platforma Obywatelska skończy jak AWS Wysokie poparcie dla PO wynika z braku alternatywy na scenie politycznej.
Tagi: przedterminowe wybory, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz