Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ma zgody. Kolejom grozi strajk generalny

0
Podziel się

Wielogodzinne negocjacje nie przyniosły porozumienia w sprawie sporu zbiorowego w kolejowej spółce Przewozy Regionalne - poinformowała Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych.

Nie ma zgody. Kolejom grozi strajk generalny
(pkp.pl)
bDAseeNx

Wielogodzinne negocjacje nie przyniosły porozumienia w sprawie sporu zbiorowego w kolejowej spółce Przewozy Regionalne - poinformowała Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych.

_ - W dniu dzisiejszym odbyły się wielogodzinne negocjacje w ramach sporu zbiorowego w spółce Przewozy Regionalne. Niestety stronom nie udało się zawrzeć porozumienia (...) konieczne było podpisanie protokołu rozbieżności kończącego ten etap sporu _ - napisano w komunikacie.

Dodano, że _ obecnie ciała statutowe organizacji związkowych będą podejmowały uchwałę w sprawie strajku generalnego _ w spółce. Spotkania w tej sprawie odbędą się 4 lipca.

bDAseeNz

Na początku ubiegłego tygodnia związki zawodowe organizujące w spółce referendum strajkowe poinformowały, że za strajkiem opowiedziało się ponad 98 proc. głosujących w referendum. W trwającym tydzień referendum pracownicy PR odpowiadali na pytanie, czy są za podjęciem strajku w sprawie podwyżek płac w 2011 r. Związkowcy domagają się 280 zł podwyżki.

Tymczasem zarząd proponował podwyżki w wysokości 130 zł od października, tłumacząc, że jest to _ realna kwota, taka na którą spółkę stać _. Według władz firmy ten rok przewoźnik zamknie ze stratą ok. 30 mln zł. Jeżeli związkowcy przystaną na propozycję 130 zł podwyżki od października, to strata przekroczy 40 mln zł.

Na początku lipca związkowcy zorganizowali strajk ostrzegawczy - w całym kraju na dwie godziny stanęły niemal wszystkie pociągi przewoźnika. Strajk generalny w Przewozach Regionalnych pasażerowie odczuliby mocniej. Największy w Polsce kolejowy przewoźnik dziennie wypuszcza na tory ok. 2,7 tys. pociągów, z których korzysta ok. 300 tys. pasażerów - głównie dojeżdżających do pracy.

Spółka boryka się z problemami finansowymi od czasu, gdy w 2008 r. została wydzielona z Grupy PKP i przekazana władzom 16 województw. W 2009 r. jej strata wyniosła 290 mln zł, a w 2010 r. - 170 mln zł.

bDAseeNF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t96164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejarze;z;przewozow;regionalnych;chca;strajkowac,56,0,876344.html) 130 zł to za mało. 98 proc. chce strajkować Pracownicy Przewozów Regionalnych są gotowi podjąć strajk generalny, jeśli nie dostaną podwyżek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t137355.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejarze;negocjuja;podwyzki;bedzie;strajk,72,0,876104.html) "Ojcowie z patologicznych rodzin". Strajk? Za zorganizowaniem strajku opowiedziała się w referendum zdecydowana większość związkowców Przewozów Regionalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t149049.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bez;podwyzek;bedzie;strajk;referendum,230,0,870630.html) Bez podwyżek będzie strajk? Referendum Rozpoczęło się referendum strajkowe w Przewozach Regionalnych - największym polskim kolejowym przewoźniku pasażerskim.
bDAseeOa
Źródło:
KOMENTARZE
(0)