Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papierosy
16.07.2009 06:29

Niemcy: Bawaria łagodzi zakaz palenia w miejscach publicznych

Będzie można palić w specjalnie oznakowanych salach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-s/CC/Flickr)

Posłowie bawarskiego Landtagu (parlamentu kraju związkowego) zdecydowali o złagodzeniu wprowadzonych w zeszłym roku przepisów zakazujących palenia w miejscach publicznych - informuje agencja AP.

Krajowy parlament przegłosował ustawę zezwalającą na palenie w jednosalowych barach o powierzchni do 75 metrów kwadratowych. Będą one musiały być oznaczone jako _ bary dla palących _. Większe lokale będą mogły wydzielić specjalne sale dla palących.

Ustawa uchyliła przepisy ze stycznia 2008 roku, zabraniające palenia w barach, restauracjach i dyskotekach, przybliżając ustawodawstwo bawarskie w kwestii zakazu palenia do ogólnoniemieckiego, które jest mniej restrykcyjne.

Wprowadzony w Bawarii w 2008 r. zakaz uważa się za jeden z powodów znacznie słabszego niż zazwyczaj wyniku rządzących konserwatystów z CSU w wyborach do Landtagu we wrześniu ubiegłego roku.

Posłowie znieśli również zakaz palenia w namiotach piwnych, czyniąc ukłon w stronę dorocznego festiwalu Oktoberfest.

W 2004 roku Irlandia stała się pierwszym krajem w Europie, który zakazał palenia w miejscach publicznych. Od tego czasów podobne zakazy wprowadziło jeszcze dziewięć państw UE. Pod koniec czerwca Komisja Europejska zaleciła wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych we wszystkich krajach członkowskich do 2012 roku.

Tagi: papierosy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz