Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Bomba lotnicza zdetonowana w Hanowerze

0
Podziel się:

Brytyjską bombę lotniczą z II wojny światowej zdetonowano na jednym z osiedli mieszkaniowych w Hanowerze.

Niemcy: Bomba lotnicza zdetonowana w Hanowerze
(jonworth-eu/CC/Flickr)
bEErrAyJ

Brytyjską bombę lotniczą z II wojny światowej zdetonowano na jednym z osiedli mieszkaniowych w Hanowerze. Jak poinformowały lokalne władze, detonacja miała charakter kontrolowany, nikomu nic się nie stało i nie było zniszczeń.

Ważącą około pół tony bombę saperzy zdetonowali tam, gdzie ją znaleziono, czyli w samym środku osiedla mieszkaniowego, przed czteropiętrowym blokiem. Rzecznik miejscowej straży pożarnej poinformował, że niewypał był bardzo zniszczony i jego siła rażenia była nieznaczna.

Mimo to, przed kontrolowanym wybuchem bomby z zagrożonego rejonu Hanoweru ewakuowano około 25 tysięcy ludzi. Była to największa ewakuacja w historii tego miasta. Wieczorem wszyscy powrócili do swych domów i mieszkań.

bEErrAyL
Czytaj więcej w Money.pl
10 tysięcy Niemców musiało uciec z domów W Poczdamie wykopano 25-kilogramową bombę lotniczą z drugiej wojny światowej.
Eksplozja w Monachium. Była zaplanowana Saperzy nie byli w stanie rozbroić ładunku, dlatego zdecydowali się na kontrolowany wybuch.
Wielka ewakuacja w Hanowerze. Znaleźli... Mieszkańcy wrócą do swoich domów wieczorem. Nie wiadomo na razie czy odkryte niewybuchu będzie można rozbroić, czy trzeba je będzie zdetonować.
bEErrAzm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)