Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: EBOR planuje wsparcie budowy gazociągu Nabucco

0
Podziel się

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju planuje finansowe wsparcie budowy
gazociągu Nabucco - poinformował prezes EBOR Thomas Mirow w rozmowie z piątkowym dziennikiem
"Financial Times Deutschland".

bEgikIxx

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju planuje finansowe wsparcie budowy gazociągu Nabucco - poinformował prezes EBOR Thomas Mirow w rozmowie z piątkowym dziennikiem "Financial Times Deutschland".

"Jesteśmy w ścisłym kontakcie z konsorcjum i rozważamy finansowanie w poważnej wysokości" - powiedział Mirow. Nie wymienił jednak konkretnej kwoty ewentualnego wsparcia.

Koszty budowy gazociągu Nabucco, który miałby zmniejszyć zależność krajów europejskich od dostaw gazu z Rosji, szacowane są na 7,9 mld euro. Budowa miałaby się rozpocząć 2011 roku. Od 2014 roku gazociąg transportować ma gaz z rejonu Morza Kaspijskiego, Bliskiego Wschodu oraz Azji Środkowej do Europy. Planowana długość magistrali to 3,3 tys. kilometrów.

bEgikIxz

Za konkurencję dla tego przedsięwzięcia uważa się rosyjski gazociąg South Stream, który ma dostarczać do Europy gaz z Rosji, biegnąc pod dnie Morza Czarnego, a potem przez kraje Europy Południowej.

Konsorcjum Nabucco tworzą austriacki koncern OMV, węgierski MOL, rumuński Transgaz, bułgarski Energy Holding, rumuński Botas i niemiecka firma RWE. (PAP)

awi/ cyk/ kar/

bEgikIya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)