Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: "FAZ": Było jasne, że Zakajew zostanie zwolniony

0
Podziel się

Od początku było jasne, że szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed
Zakajew nie pozostanie długo w polskim areszcie po jego zatrzymaniu w piątek - ocenia w
poniedziałek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

bEgiqsaJ

Od początku było jasne, że szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew nie pozostanie długo w polskim areszcie po jego zatrzymaniu w piątek - ocenia w poniedziałek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

"Już w minionych latach sądy w Wielkiej Brytanii i Danii doszły do wniosku, że przedłożony przez rosyjski wymiar sprawiedliwości materiał jest za słaby, żeby przetrzymywać Zakajewa (w areszcie), nie mówiąc już o jego wydaniu" - ocenia dziennik.

Jak dodaje, w polskim przypadku dochodzi do tego fakt, że polityka odprężenia wobec Moskwy jest przedmiotem wewnątrzpolitycznych kontrowersji. Rząd już i tak jest krytykowany za to, że jakoby poszedł na zbyt duże ustępstwa w śledztwie dotyczącym śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

bEgiqsaL

"Źle by to wyglądało, jeśli w takim przypadku, gdzie charakter rosyjskiego wymiaru sprawiedliwości jest oczywisty, przystano by na zamówienia z Moskwy, zwłaszcza wobec powszechnej w polskim społeczeństwie sympatii dla wszystkich ofiar jakichkolwiek rządów w Moskwie" - komentuje "FAZ". (PAP)

awi/ ap/ woj/

bEgiqsbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)