Notowania

niemcy
18.06.2010 11:36

Niemcy: FDP w okolicach progu mandatowego - sondaż

Poparcie dla współrządzącej w Niemczech liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) spadło do 5 proc. czyli progu niezbędnego do uzyskania mandatów parlamentarnych - głoszą opublikowane w piątek najnowsze wyniki sondażu Politbarometer telewizji publicznej ZDF.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Poparcie dla współrządzącej w Niemczech liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) spadło do 5 proc. czyli progu niezbędnego do uzyskania mandatów parlamentarnych - głoszą opublikowane w piątek najnowsze wyniki sondażu Politbarometer telewizji publicznej ZDF. *

Jest to wynik o jeden punkt procentowy gorszy niż na początku czerwca. Poparcie dla chadeckiego bloku CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel zmniejszyło się w tym samym czasie również o jeden punkt procentowy, do 33 proc.

Łącznym wynikiem 38 proc. koalicja rządowa wyraźnie ustępuje opozycyjnym socjaldemokratom i Zielonym, na których gotowe jest obecnie głosować 46 proc. ankietowanych. Od początku czerwca poparcie dla SPD wzrosło o dwa punkty procentowe, do 31 proc., natomiast w przypadku Zielonych pozostało na niezmienionym poziomie 15 proc.

O jeden punkt procentowy, do 11 procent poprawiła swój wynik ankietowy postkomunistyczna Lewica.

Najnowszą edycję sondażu Politbarometer przeprowadzono wśród 1265 wyborców. Margines błędu wynosi plus minus trzy punkty procentowe. (PAP)

dmi/ ap/

6456328

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz