Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 20:55

Niemcy: Joe Kaeser nowym szefem Siemensa

Rada Nadzorcza niemieckiego koncernu przemysłowego Siemens AG w środę wyznaczyła dotychczasowego członka zarządu do spraw finansowych Joe Kaesera na nowego szefa spółki. Jego poprzednik Peter Loescher stracił stanowisko ze względu na brak sukcesów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rada Nadzorcza niemieckiego koncernu przemysłowego Siemens AG w środę wyznaczyła dotychczasowego członka zarządu do spraw finansowych Joe Kaesera na nowego szefa spółki. Jego poprzednik Peter Loescher stracił stanowisko ze względu na brak sukcesów. *

"Nasze przedsiębiorstwo nie znajduje się w kryzysie i nie wymaga działań naprawczych" - powiedział Kaeser w środę w Monachium po decyzji rady nadzorczej. Obejmie stanowisko 1 sierpnia.

Jak zaznaczył, przedsiębiorstwo zajmowało się ostatnio zbyt intensywnie samym sobą "tracąc dynamikę zysku w porównaniu z konkurencją". Zapowiedział, że jego celem jest "wprowadzenie koncernu na spokojne wody" i stworzenie zespołu "zdolnego do wysokich osiągnięć".

Uważana za "statek flagowy" niemieckiej gospodarki spółka zanotowała ostatnio kilka niepowodzeń - zamówiona przez Deutsche Bahn partia szybkich pociągów ICE do tej pory nie uzyskała urzędowego pozwolenia na eksploatację; nie udało się też zrealizować w zaplanowanym czasie podłączenia zbudowanej na Morzu Północnym nowej elektrowni wiatrowej do sieci energetycznej. Straty poniósł Siemens także w dziedzinie energii słonecznej.

Zaniepokojenie sytuacją w spółce wyraziła w zeszłym tygodniu kanclerz Angela Merkel. Jej rzecznik powiedział, że działająca na skalę światową przedsiębiorstwo powinno jak najszybciej rozwiązać problemy.

55-letni Loescher, Austriak z pochodzenia, stanął na czele firmy sześć lat temu i był pierwszym prezesem w 160-letniej historii przedsiębiorstwa pochodzącym spoza Siemensa.

O losie prezesa przesądziło zdaniem agencji dpa opublikowanie w ubiegły czwartek negatywnej rekomendacji giełdowej, drugiej w ciągu niecałych trzech miesięcy.

Istniejący od 1847 roku koncern zatrudnia 116 tys. pracowników. Działa w branżach energetycznej, elektrotechnicznej i telekomunikacyjnej. (PAP)

lep/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz