Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Katolickie wydawnictwo Weltbild ogłosiło upadłość

0
Podziel się:

Niemieckie wydawnictwo katolickie Weltbild-Verlag ogłosiło upadłość -
poinformowali w piątek w Augsburgu przedstawiciele wydawnictwa. Powodem decyzji był spadek obrotów
w 2013 roku i przewidywany spadek zysków w najbliższych trzech latach.

bEChWuOd

Niemieckie wydawnictwo katolickie Weltbild-Verlag ogłosiło upadłość - poinformowali w piątek w Augsburgu przedstawiciele wydawnictwa. Powodem decyzji był spadek obrotów w 2013 roku i przewidywany spadek zysków w najbliższych trzech latach.

"Wczoraj okazało się, że wbrew oczekiwaniom kierownictwa nie będziemy dysponowali koniecznymi środkami finansowymi" - czytamy w oświadczeniu prasowym wydawnictwa.

Upadłość dotyczy tylko grupy wydawniczej, a nie filii wydawnictwa oraz spółek w Austrii i Szwajcarii. Tę działalność Weltbild prowadzi razem z wydawnictwem Hugendubel. Należąca do grupy wydawniczej firma sprzedaży internetowej książek buecher.de ma także kontynuować działalność.

bEChWuOf

Wydawnictwo Weltbild-Verlag zatrudnia ponad 6 000 osób, z których połowa pracuje w filiach.

Jednym z właścicieli wydawnictwa jest dwanaście katolickich biskupstw w Niemczech.

Wiadomość o upadłości wydawnictwa Weltbild podał jako pierwszy dziennik kół gospodarczych "Handelsblatt". Jak twierdzi redakcja, przedstawiciele Kościoła katolickiego nie porozumieli się w sprawie dalszego finansowania przynoszącego straty wydawnictwa. "Handelsblatt" wymienił wśród przyczyn niewypłacalności zbyt wolny proces modernizacji wydawnictwa konkurującego na rynku sprzedaży internetowej z firmą wysyłkową Amazon.

Weltbild dysponuje w Niemczech siecią 300 sklepów, przynoszących w większości straty. Oprócz tego wydawnictwo działa jak dom wysyłkowy. Przełomu nie przyniosło rozszerzenie asortymentu. Jak pisze "Handelsblatt", obecnie w wydawnictwie można zamówić wszystko - od narzędzi do majsterkowania do bielizny.

bEChWuOl

Grupa wydawnicza Weltbild działała wcześniej także w Polsce, jednak wycofała się z naszego kraju. (PAP)

lep/ mc/

bEChWuOG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)