Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
10.09.2006 11:00

Niemcy: Papież: kwestie społeczne i Ewangelia są nierozerwalne

Benedykt XVI powiedział w swej homilii podczas niedzielnej mszy św. pod Monachium, że kwestie społeczne oraz Ewangelia są nierozerwalne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Benedykt XVI powiedział w swej homilii podczas niedzielnej mszy św. pod Monachium, że kwestie społeczne oraz Ewangelia są nierozerwalne.

Papież wyraził zaniepokojenie szerzącym się obecnie zjawiskiem, które nazwał "przytępionym słuchem" wobec Boga. Jak wyjaśnił: "nie jesteśmy w stanie usłyszeć Boga, bo nasze uszy wypełnia wiele innych różnych częstotliwości".

"Razem z tym przytępionym słuchem czy też zupełną głuchotą wobec Boga tracimy, oczywiście, zdolność do rozmowy z Nim i mówienia do niego. I tak w końcu tracimy decydującą zdolność percepcji. Ryzykujemy utratą naszych wewnętrznych zmysłów" - zauważył Benedykt XVI ostrzegając, że to z kolei drastycznie i niebezpiecznie osłabia nasze związki z rzeczywistością.

Papież dodał, że "to właśnie sama ewangelizacja powinna być najważniejsza, a Bóg musi być znany, trzeba w niego wierzyć i kochać, zaś serca muszą się nawrócić, jeśli ma zostać uczyniony postęp w kwestiach społecznych oraz jeśli ma zacząć się pojednanie i jeśli - na przykład - ma zostać pokonane AIDS poprzez realistyczne stawienie czoła jego głębszym przyczynom, a chorzy mają zostać otoczeni pełną miłości troską, jakiej potrzebują".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ jo/ bno/

Tagi: niemcy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz