Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Polski dzień w telewizji 3Sat

0
Podziel się

Niemieckojęzyczny kanał telewizyjny 3Sat nadaje przez całą niedzielę
reportaże, filmy dokumentalne i fabularne poświęcone Polsce. Chcemy wyjaśnić nieporozumienia i
sprawdzić, ile prawdy tkwi w stereotypach na temat Polski - tłumaczy redakcja.

bEhLuTjF

*Niemieckojęzyczny kanał telewizyjny 3Sat nadaje przez całą niedzielę reportaże, filmy dokumentalne i fabularne poświęcone Polsce. Chcemy wyjaśnić nieporozumienia i sprawdzić, ile prawdy tkwi w stereotypach na temat Polski - tłumaczy redakcja. *

Blok programowy zatytułowany "Nowa Polska" rozpoczął się o godz. 6. rano. Oprócz dokumentów i reportaży na temat polskich miast, regionów przygranicznych oraz historii, widzowie 3Sat obejrzą też m.in. film "Polska dla początkujących" z udziałem popularnego w Polsce aktora Steffena Moellera oraz znanego w Niemczech artysty kabaretowego Kurta Kroemera. Obaj, podróżując Polskim Fiatem, na nowo odkrywają kraj na wschód od Odry i jego mieszkańców.

Po południu telewizja pokaże m.in. dokument pt. "Żegnaj DDR! Przez Warszawę do Wolności" w reżyserii Krzysztofa Czajki, opowiadający o obywatelach dawnej NRD, którzy wczesną jesienią 1989 roku uciekali na Zachód przez polską stolicę. Na wieczór zaplanowano emisję filmu fabularnego "Mistrz" w reż. Piotra Trzaskalskiego.

bEhLuTjH

3Sat jest kanałem telewizyjnym poświęconym kulturze i utrzymywanym przez telewizje publiczne Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Anna Widzyk (PAP)

awi/ klm/ ala/

bEhLuTki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)